کدخبر: ۲۲۹۴۲۹ لینک کوتاه

قانونی برای نقره داغ کردن متخلفان مالیاتی نداریم

اقتصادنیوز : عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید در حال حاضر قوانینی که متخلفان مالیاتی را نقره داغ کند، نداریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ،محسن کوهکنبا اشاره به حضور 4 هزار شرکت صوری که از پرداخت مالیات فرار می کنند، اظهار داشت: اعتقاد دارم که تعداد شرکت های صوری که از پرداخت مالیات فرار می کنند بیش از 4 هزار است و برای برخورد با این متخلفان  می طلبد همکاری مجلس و دولت برای تدوین قوانین بازدارنده صورت گیرد.

عضو کمیسیون صنایع  ومعادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر قوانین خاص برای برخورد و نقره داغ کردن متخلفان مالیاتی وجود ندارد، با این حال راه کاری برای مقابله با فرار مالیاتی وجود دارد.

نماینده مردم لنجان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه باید کد اقتصادی برای کنترل خرید و فروش ها طراحی شود، توضیح داد: می توان از تولیدکنندگان و فروشندگان در سطح و رقم بالا خواست که لیست خریداران خود را با کد اقتصادی ارائه دهند.

وی گفت: سپس سازمان دارایی با بررسی های ادواری شرکت های صوری را شناسایی و برای برخورد سنگین با آنها داشت، در گذشته  دارایی در این زمینه ورود سختگیرانه داشت که مورد اعتراض افراد قرار گرفت.

کوهکن  با اشاره به اینکه در حال حاضر رویه بررسی ها برعکس است، اظهار داشت: اکنون برای صدور پروانه سختگیری های زیادی می شود در حالی که باید مجوز شروع به کار شرکت ها را سهل گرفت و با خود اظهاری مسائل را پیش برد، در عوض باید میزان نظارت خود را بیشتر کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: در حال حاضر قانون خاص برای اینکه فرد متخلف را نقره داغ کنیم وجود ندارد.