کدخبر: ۲۲۹۵۳۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رئیس کمیسیون امنیت ملی: مذاکره ایران و آمریکا نباید تابو باشد

رئیس کمیسیون امنیت ملی: مذاکره ایران و آمریکا نباید تابو باشد

اقتصادنیوز: حشمت‌الله فلاحت پیشه، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد که نباید مذاکره با آمریکا به تابو تبدیل شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت، حشمت الله فلاحت پیشه در خصوص شرایط موجود بین ایران و آمریکا، بیان کرد: زمام اختلافات ایران و آمریکا در اختیار بازیگران ثالث است و تا زمانی‌که یک خط قرمز ارتباطی میان دو طرف ایجاد نشود، منافع ملی تهران و واشنگتن بازیچه دیگرانی خواهد بود که از تصاعد بحران میان این دو قدرت منطقه ای و جهانی سود می‌برند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد: نباید مذاکره به تابویی در مناسبات ایران و آمریکا تبدیل شود.

فلاحت پیشه ادامه داد: ترامپ به خوبی می‌داند که توان مدیریت جنگ با ایران را ندارد اما در عین حال حتی از درک توان و جذابیت‌های اقتصادی و تجاری ایران نیز عاجز است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه دو طرف راهبردی برای جنگ ندارند، تاکید کرد: از طرف دیگر به دلیل بی‌اعتمادی تاریخی، کانال‌های دیپلماسی میان دو کشور نیز صعب العبور شده است و جالب اینکه سنگ‌های پیش پای دیپلماسی این دو قدرت بیش از آنکه ایرانی یا آمریکایی باشد، ارتجاعی و صهیونیستی بوده و برای منافع ملی دو طرف هزینه ساز شده است.

نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو در پایان به طرف‌های آمریکایی و غربی هشدار داد که اگر قدر راهبرد مشارکت جویانه و تنش زدایانه بی‌سابقه ایران را ندانند، حداقل تا یک دهه آینده باید با چراغ قوه به دنبال امنیت در غرب آسیا بگردند.