کدخبر: ۲۲۹۷۹۳ لینک کوتاه

این عادات روزانه به بدن شما آسیب می زند

اقتصادنیوز: از جمله عادت های روزانه که آسیب زیادی به بدن وارد میکند نگاه مداوم به گوشی و خواب روی شکم می باشد. در ادامه این گزارش با عادت های روزانه مخرب که به بدن شما آسیب جدی میرساند آگاه می شوید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک؛ انجام فعالیت های حرکتی از همان ابتدای صبح یعنی درست از زمانی که از خواب بیدار می شوید تا زمانی که دوباره به خواب بروید تاثیر مستقیم روی سلامت شما دارند ؛ در این میان فعالیت هایی انجام می دهید که ناخواسته به بدنتان آسیب می رسانید ؛ حرکاتی که در این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت.

این حرکات و فعالیت های روزانه شما به بدنتان آسیب می رساند

_ نشستن نادرست:

این که اسباب بازی کودک خود را بردارید، باغچه ای را هرس کنید، تمیز کردن کف یا انجام کاری که نیاز به نشستن دارد، احتمال اشتباه عمل کردن شما را بالا می برد. دقت کنید که زانو و انگشتان پا در یک حالت درست قرار بگیرند بعد بنشینید. اگر این کار را انجام ندهید، به مفاصل زانو بیش از حد فشار وارد میشود و این می تواند منجر به ناراحتی و درد شود. برای فرم مناسب،پا را جلو بکشید، انگشتان پا را هم به جلو بکشید، فقط توجه داشته باشید که زانو ،پشت پا و سر بالا باشد.

سوار و خارج شدن از ماشین از دلایل آسیب بدن :

اگرچه ممکن است آن را درک نکنید، بسته به اندازه ماشین گاهی اوقات باید بدن خود را فرم بدهید، تا از ماشین خارج یا وارد شوید، این می تواند باعث فشار روی کمر، لگن و زانو شود. برای جلوگیری از آن،از در یا فرمان خودرو به عنوان تکیه گاه استفاده کنید، بچرخید و روی صندلی قرار بگیرید.

 

حرکات اشتباهی که به بدن آسیب می زند

آسیب رسیدن به بدن با نشستن بیش از حد پشت میز:

خیلی از ما به دلیل نوع کار خود بیشتر زمان را پشت میز مینشینیم و این کار به بدن آسیب میرساند، "در بلند مدت، یک شیوه زندگی بی تحرک می تواند بر بدن ما اثر منفی داشته باشد، منجر به فشار خون بالا و بیماری های قلبی و عروقی شود. "برای مقابله با این اثرات، بیشتر حرکت کنید ؛ تایمر را تنظیم کنید، تا هر 30 دقیقه بلند شوید و در اطراف دفتر حرکت کنید، یا یک ردیاب تناسب اندام بپوشید و از زنگ آن برای یادآوری حرکت استفاده کنید.

بلند کردن وسایل سنگین از دلایل آسیب به بدن:

بلند کردن چیزی سنگین بالای سر خود، مانند زمانی که ظرف غذا های بزرگ را در کابینت ها قرار میدهید یا کتاب های سنگین را در یک قفسه مرتب میکنید، می تواند باعث فشار بر پشت، گردن و شانه شود. برای اجتناب از آن، "اشیائی که شما هر روز استفاده می کنید، باید به قفسه های پایین تر منتقل شود، تا به بدن فشار وارد نشود." جایگزین دیگر:از یک چهار پایه استفاده کنید.

 

آسیب زدن به بدن با بلند کردن وزنه های سنگین

 

استفاده از فلیپ فلاپ یا همان دمپایی لا انگشتی:

" پوشیدن دمپایی لا انگشتی به طور منظم می تواند بسیاری از مشکلات دیگر، از جمله بی ثباتی پا، ران های تنگ، و درد زانو،را ایجاد کند. پوشیدن دمپایی لا انگشتی منجر به قدم کوتاهتر می شود. نه تنها طول می کشد تا به مقصد برسید،بلکه پوشیدن آنها، موجب تغییر در راه رفتن و در نتیجه باعث درد کمر و پا می شود . فلیپ فلاپ های خود را برای ساحل و موقع تمرین استفاده کنید.

تلاش برای حمل کردن کل خرید روزانه یک فاجعه است:

41 درصد از حوادث در پله ها به علت حواس پرتی رخ داده است. "اگر شما نتوانید پله ها یا پایه ها را در زیر ببینید، در معرض خطر گم شدن گام و در نتیجه لغزش، شکستن انگشتان پا یا بدتر از آن، کشیده شدن عضله یا شکستن استخوان قرار میگیرید. " راه حل:برای جلوگیری از آسیب ها ،وسایل خود را در چند مرحله حمل کنید و دستان خود را بالا نگه دارید تا زیر پای خود را ببینید.

استفاده بیش از حد از دستگاه

بزرگسالان :

اکنون بیش از نه ساعت را در مقابل صفحه نمایش صرف می کنند، " این می تواند استرس بیش از حد را روی گردن و کمر وارد کند " با گذشت زمان، این حتی می تواند منجر به پاره شدن روتاتور گردن شما شود. توصیه میشود که تمرین های مناسب گردن را انجام دهید تا درد و فشار کاهش یابد.

 

عوارض جبران ناپذیر تماشای بسیار زیاد صفحه نمایش

آسیب زدن به بدن با خارج شدن خیلی سریع از تخت :

"گاهی اوقات ما در موقعیت های ناخوشایند به خواب میرویم، صبح روز بعد بدن احساس سفتی و بی قراری می کند، و باعث می شود ما احساس کنیم شب راحت نخوابیده ایم. اگر صبح به این شکل بیدار شوید ،به کمر، گردن و پای شما فشار وارد می شود. قبل از بیرون آمدن از تختخواب بدن خود را بکشید، به آرامی مچ دست خود را بچرخانید، سپس با کشش ملایم در حالی که بر روی پشتتان قرار دارید، کشش را به پایان برسانید.

به طور مداوم به گوشی نگاه کردن به بدن آسیب می زند :

یک مشکل که طی دهه گذشته و با افزایش گوشی های هوشمند با آن روبرو شده ایم، "text neck " است، یک اصطلاح که توسط نویسندگان ابداع شده است. سر شما بین 10 تا 12 پوند وزن دارد:هنگامی که گردن خود را تا 60 درجه خم میکنید (زاویه معمولی که روی صفحه نمایش گوشی را نگاه می کنید)، 60 کیلوگرم نیروی خود را روی گردن قرار داده اید.

حرکات کششی گردن را برای 15 تا 20 دقیقه انجام دهید.

راه های دیگر برای رفع درد گردن:تلفن خود را در جلوی خود قرار دهید یا زمان روشنایی صفحه گوشی را کاهش دهید.

آسیب به بدن با نگاه کردن مداوم گوشی

آسیب به بدن با تخلیه ماشین ظرفشویی در طول روز:

احتمالا شما فعالیت های زیادی را انجام می دهید، که باعث خم شدن و چرخش شما می شود، مثلا هنگام تخلیه ماشین ظرفشویی و یا تمیز کردن اطراف خانه. "هنگامی که چرخش مکرر ستون فقرات را انجام می دهید، مانند زمانی که ظرف ها را از ماشین خارج میکنید، در معرض خطر بیشتر آسیب دیدن عضلات، مفاصل و یا دیسک های پشت هستید."

آسیب زدن به بدن با حمل یک کیسه سنگین بر روی شانه :

حمل کیف سنگین مثل کیف لپ تاپ، کیف پول، مواد غذایی یا کوله پشتی به طور منظم می تواند به ستون فقرات آسیب برساند و عدم تعادل عضلات را در شانه هایتان ایجاد کند. توصیه می شود تمرینات را برای تقویت عضلات پشت خود، از جمله "Supermans" ( بر روی شکم خود دراز کشیدن، بالا بردن دست و پاها) انجام دهید.و البته، تا حد ممکن بار خود را یکی کنید.

آسیب زدن به بدن با خواب بر روی شکم :

این موقعیت خواب، در حالی که برای بسیاری از مردم راحت است، یکی از بدترین هاست. زیرا باعث می شود که سر خود را به مدت چند ساعت بچرخانید. یک پزشک مشاور می گوید:"این باعث ایجاد عدم تعادل در عضلات گردن می شود، مفاصل نخاعی شما را می شکند و می توانند اعصاب گردن را تحریک کنند، که می تواند درد گردن، سردرد و بی حسی در دست ها و پاها را ایجاد کند. بر طبق یک مطالعه منتشر شده، خواب در یک طرف صورت شما می تواند به چین و چروک زودرس منجر شود.

خوابیدن بر روی شکم به بدن آسیب می زند

ایستادن در یک مکان به مدت خیلی طولانی باعث آسیب بدن می شود:

ایستادن یک راه عالی برای مقابله با اثرات منفی نشستن بیش از حد است، اما با مجموعه ای از چالش ها همراه است. یک پزشک جراح پلاستیک می گوید:"ایستادن در یک مکان می تواند استرس زیادی به همرا داشته باشد.پس کمی قدم بزنید" به خصوص در خطوط طولانی فروشگاه های مواد غذایی یا سایر فعالیت هایی که مستلزم ایستادن هستند ،مانند؛ تماشای بازی فوتبال کودک خود. اگر گزینه دیگری به جز ایستادن وجود نداشته باشد، زانو های خود را کمی خم کنید و کمی به خود استراحت بدهید.