کدخبر: ۲۲۹۸۲۱ لینک کوتاه

حوثی‌ها حملات در دریای سرخ را متوقف می‌کنند

اقتصادنیوز؛ حوثی‌های یمن روز چهارشنبه ۱۰ مرداد (۱ اوت) اعلام کردند که حملات در دریای سرخ را به مدت دو هفته متوقف می کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب؛ هفته گذشته نیروهای حوثی به یک فروند نفتکش عربستان سعودی در سواحل غربی یمن در دریای سرخ حمله کردند. به دنبال حمله موشکی هفته گذشته حوثی‌ها به نفتکش‌های عربستان سعودی در باب المندب، ریاض صدور نفت از آبراه را به حالت تعلیق در آورد و در روزهای گذشته حملات گسترده ای علیه بندر حدیده یمن انجام داد.

«وزیر دفاع» حوثی ها با اشاره به بیانیه رییس کمیته عالی انقلاب یمن آغاز توقف یک‌جانبه عملیات دریایی را بامداد چهارشنبه اعلام کرد و گفت: «ما از هر گونه ابتکار عملی در جهت پایان دادن جنگ علیه یمن استقبال خواهیم کرد.»

محمدعلی حوثی رییس کمیته عالی انقلاب یمن سه شنبه شب در بیانیه ای از آمادگی برای توقف عملیات نظامی در دریای سرخ با هدف حمایت از تلاش های صورت گرفته برای صلح خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، محمدعلی حوثی در این بیانیه افزوده است: «ما به دعوت طرف های رسمی یمنی، توقف عملیات نظامی دریایی را برای مدتی مشخص و قابل تمدید، اعلام می کنیم.»

رییس کمیته عالی انقلاب یمن تصریح کرد: «چنانچه با این گام موافقت شود و گام‌های مشابهی از سوی ائتلاف عربی نیز برداشته شود، امکان تسری چنین گام هایی در جبهه‌های دیگر جنگ وجود دارد.»

نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی هنوز به اقدام حوثی‌ها واکنشی نشان نداده‌اند.