کدخبر: ۲۲۹۸۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وجود امنیت کامل در تنگه هرمز

وجود امنیت کامل در تنگه هرمز

اقتصاد نیوز:فرمانده نیروی دریایی ارتش باتأکید بر اینکه امنیت تنکه هرمز توسط نیروی دریایی ارتش و با کمک نیروی دریایی سپاه تامین شده است، گفت: این مسیر به اذن و فرمان رهبر انقلاب همچنان ادامه دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر،امیر دریادار حسین خانزادی در حاشیه مسابقات غواصی ارتش های جهان در نوشهر با اشاره به تاثیر تحریم ها در همکاری برای تامین امنیت تنگه هرمز بیان کرد: در محیط بین الملل آنچه روی همکاری ها تاثیرگذار است، تحریم ها است زیرا تحریم ها خاصیت میرایی همکاری ها را دارد و وظیفه نیروی دریایی برای تامین امنیت تحت تاثیر تحریم ها قرار خواهد گرفت و آنهایی که به این موضوع توجه می کنند بدانند اگر قرار است در این منطقه شیرنفتی باز باشد و پولش به جیب کسانی برود که مردم ما را تهدید می کنند، قطعا این موضوع روی کارکرد تنگه هرمز تاثیر خواهد گذاشت.

خانزادی با اشاره به اینکه در تمام سالهای گذشته امنیت تنگه هرمز توسط نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و با کمک نیروی دریایی سپاه پاسداران برقرار شده است گفت: این مسیر به اذن و فرمان رهبر انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره دستاوردهای جدید نیروی دریایی با بیان اینکه در ناوگان جنوب کشور تا قبل از هفتم آذرماه شاهد الحاق ناوشکن جمهوری اسلامی « سهند» به ناوگان نیروی دریایی خواهیم بود افزود: این ناوشکن تا امروز آزمایشات خود را انجام داده و آخرین اصلاحاتی که کارخانجات سازنده باید روی آن انجام می دادند، انجام شده و آماده است تا به مناسبت هفتم آذر به ناوگان نیروی دریایی در جنوب ملحق شود.

دریادار خانزادی افزود: همزمان زیردریایی جمهوری اسلامی ایران « فاتح» که نسل جدید زیر دریایی ها است تا هفتم آذرماه به ناوگان ملحق می شود و علاوه برآن سه فروند زیردریایی کلاس غدیر که دو فروند بازسازی شده و یک فروند ساخت جدید است به ناوگان الحاق می شود و تا ۲۲ بهمن نیز ناوشکن جمهوری اسلامی « دنا» که در حال ساخت است، کار ساخت آن پایان می یابد.

وی ادامه داد: در ناوگان شمال نیز مجددا ناوشکن جمهوری اسلامی ایران « دماوند» را که احیا شده دوباره به ناوگان ملحق می شود.