کدخبر: ۲۳۰۱۱۶ لینک کوتاه

یک نماینده: مجلس صاحب ندارد!

عزت الله یوسفیان ملا با انتقاد از فضای ایجاد شده در مجلس گفت: هم اکنون مجلس تقریباً یک حالت بی‌صاحب پیدا کرده و همه به فکر صندوق رأی خودشان هستند.

به گزارش «تابناک»؛ بسیاری از مردم که تنها پناهگاه خویش را وکلای خود در خانه ملت می‌دانستند، از نمایندگان خود دلسرد شده‌اند و دلیل این دلسردی هم بی توجهی نمایندگان به درخواست‌های مردم و همچنین اخبار منتشره از پشت پرده برخی استیضاح‌های وزرا در مجلس است.

جالب این‌که نهادهای نظارتی داخل مجلس نیز موضع سکوت اختیار می‌کنند و در قبال این اتفاقات در مجلس ساکت هستند، جالب‌تر آنکه همه بر موضوع اذعان دارند و با صراحت خبر لابی‌ها را در رسانه‌ها اعلام می‌کنند، ولی کسی به موضوع رسیدگی نمی‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز، یوسفیان ملا، عضو فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت‌وگو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: متأسفانه برخی مسائل در مجلس هیچ‌گونه نظارت و مدیریتی بر آن‌ها نمی‌شود، به گونه ای که امروز برخی از نمایندگان مجلس وارد برخی بازی‌ها شده‌اند که آینده خطرناکی را برای مجلس ترسیم می‌کند.

این نماینده مجلس گفت: یکی از نمایندگان مجلس می‌گفت که شهرداری به برخی از نمایندگان مجلس رشوه داده است. از این صریح‌تر دیگر نمی‌شود صحبت و موضوعی را علنی کرد. موضوع هم از این ‌قرار بود که گویا لابی‌هایی شده و برخی نیز چیزهایی را از شهرداری دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: هم اکنون مجلس تقریباً یک حالت بی‌صاحب پیدا کرده و درواقع یک حالت بی‌کسی در آن به وجود آمده است، اینجا همه به فکر صندوق رأی خودشان هستند، و همه دغدغه نماینده‌ها این شده که فردا ممکن است در حوزه انتخابیه چه اتفاقی رخ دهد و چه‌کار کنم که رأی بیشتری جمع کنم.

نماینده آمل گفت: چون مدیریت صحیح بر مجلس نمی‌شود و مجلس رها شده است، هر کدام از این مسائلی که در مورد نمایندگان مطرح می‌شود باید به افکار عمومی پاسخ داده شود. یعنی واقعاً نماینده‌ای وجود دارد که از شهرداری رشوه گرفته باشد؟ تا تحقیق و تفحص مطرح نشود و یا به آن رأی نداده باشد؟

این نماینده افزود: آقایان اولیای مجلس کجا هستند؟ چرا به این مسائل رسیدگی نمی‌شود؟ یا مثلاً نماینده‌ها لابی می‌کنند نمی‌گذارند استیضاح‌ها مطرح شود، متأسفانه این مسائل وجود دارد.
معمولاً این نمایندگان در خصوص این موضوعات قسم را فراموش می‌کنند، به‌شخصه همه حرف‌هایی که درباره مجلس گفته می‌شود را باور می‌کنم؛ که احتمالی هم بر رد آن می‌دهم، ولی زمانی که ما رسیدگی نمی‌کنیم و به موضوعات جواب نمی‌دهیم و نمی‌گوییم که ما نماینده رشوه‌خوار نداریم، نماینده لابی کن نداریم و سکوت کرده‌ایم، یعنی احتمال دارد داشته باشیم.

یوسفیان ملا در پاسخ به این که آیا به خود شما مراجعاتی برای لابی کردن می‌شود یا نه، گفت: در بیرون از مجلس خیلی‌ها از فساد اقتصادی‌ها گرفته تا موارد دیگر تماس می‌گیرند و می‌گویند که شما بیا شریک ما شو؛ مثلاً در فلان پروژه و موارد از این دست، اما در داخل مجلس تاکنون کسی جرأت نکرده پیشنهادی بدهد.

وی گفت: همین‌که مجلس به این موضوعات رسیدگی نمی‌کند، بدترین پاسخ به افکار عمومی است، هیأت‌رئیسه و نظارت بر رفتار نمایندگان باید پاسخگوی این مسائل باشند، همه نمایندگان مجلس در قبال هم مسئول هستند، اما باکمال بی‌تفاوتی از کنار آن می‌گذریم.