کدخبر: ۲۳۰۸۶۶ لینک کوتاه

واکنش نتانیاهو به بازگشت تحریم‌های ایران/ جان بولتون: بستن تنگه هرمز بلوف است

اقتصادنیوز: در پی امضای فرمان بازگشت مرحله اول تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تصمیم دونالد ترامپ را تحسین کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، یورونیوز نوشت: نخست وزیر اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای گفت: «من به رئیس جمهوری ترامپ و دولت ایالات متحده برای تصمیم مهم اعمال تحریم‌ها علیه ایران تبریک می گویم. این رویدادی مهم برای اسرائیل، ایالات متحده، منطقه و کل دنیا است. این اقدام از عزمی جدی برای جلوگیری از تجاوزات منطقه ای ایران و برنامه های جاری این کشور برای مسلح شدن به سلاح هسته ای حکایت دارد.»

نتانیاهو خواستار پیوستن کشورهای اروپایی به ایالات متحده آمریکا و اسرائیل برای متوقف کردن ایران شد و گفت که اکنون وقت آن است که گفتگوها را قطع کنیم و دست به عمل بزنیم.

آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل روز دوشنبه در توئیتی تصمیم دونالد ترامپ برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را تصمیمی شجاعانه توصیف کرد که در خاطره نسل‌ها باقی خواهد ماند. وی همچنین اروپا را متهم کرده است که در حال کمک به نجات ایران است.

واکنش جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا روز دوشنبه در ارتباط با آغاز بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: «اگر ایران خواهان ممانعت از بازگشت تحریم های ایالات متحده آمریکا است باید پیشنهاد مذاکره دونالد ترامپ را بپذیرد.»

بولتون که با فاکس نیوز گفتگو می کرد همچنین افزود: «ایران باید برنامه موشکی بالستیک‌ و برنامه هسته‌ایش را کاملا کنار بگذارد.»

مشاور امنیت ملی آمریکا درباره احتمال بستن تنگه هرمز از سوی ایران گفت: «بستن تنگه هرمز بدترین اشتباه ایران خواهد بود.» او همچین افزود که معتقد است بستن تنگه هرمز تنها یک بلوف از سوی ایران است.

بولتون همچنین گفت اگر ایرانیان واقعا جدی بودند باید با ترامپ مذاکره می کردند و ما خواهیم دید که آیا آنها واقعا جدی هستند یا نه.