محصولات جدید سایپا در شرایط تحریم نیز وارد بازار می شود

کدخبر: 231317
اقتصادنیوز : مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با همه محدودیت هایی که تحریم های آمریکا علیه خودروسازی ایران ایجاد می کند گروه سایپا در این شرایط نیز ورود خودروهای جدید را در برنامه خود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،محسن قاسم جهرودی در دومین روز هجدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو مشهد افزود: این گروه خودروسازی موفق شد در یک ماه گذشته از یک خودرو 100 درصد ایرانی رونمایی کند که حاصل فعالیت و تلاش شبانه‌ روزی مهندسان و متخصصان کشور است.

وی اظهار داشت: این محصول که در نمایشگاه شیراز رونمایی شد مطابق با استانداردهای روز جهان است و در آینده نزدیک همگان ملاحظه خواهند کرد حتی در شرایط تحریم نیز قادر به ارائه محصولات جدید به بازار خواهیم بود.

جهرودی در باره خودروهایی که در ماه ‌های گذشته به دلیل کمبود قطعه در کارخانه باقی مانده اند، گفت: این خودروها به دلیل کسری فقط یک قطعه قادر به ارائه به بازار نبودند، اما طی سه روز گذشته هشت هزار قطعه مورد نیاز تامین شد و تا پایان همین ماه همه کسری های مورد نیاز تامین می‌ شود.

وی افزود: هرچند برخی خودروسازان خارجی که سالها در بازار کشور حضور داشته و از آن منتفع شده بودند کم‌ لطفی کرده و به آینده تجاری خود در ایران پشت کردند، اما با این حال مشکلی برای تامین قطعات و ارائه خودروها به بازار جز یکی دو خودرو نداریم و به اندازه کافی قطعات منفصله انبار شده است.

مدیرعامل سایپا اظهار داشت: خودروسازی ایران به جز آمریکا در هیچ کجای جهان محدودیتی برای فعالیت ندارد و تحریم ‌های آمریکایی ها نخ‌ نما شده است.

وی به رونمایی از کامیون جدید این شرکت که با همکاری چینی ها در ایران مونتاژ می شود اشاره کرد و گفت: با رونمایی از این محصول ثابت کردیم بسیاری کشورها کماکان آماده همکاری با خودروسازی ایران هستند.

جهرودی افزود: این روزها حجم عظیمی از نقدینگی در جامعه وجود دارد که وقتی وارد بازارهایی همچون طلا، ارز و خودرو می شود، التهاب ایجاد می‌ کند.

وی اظهار داشت: ایران خودرو و سایپا مطابق برنامه ریزی های خود به طور مکرر سایت های فروش خود را باز می کنند تا نیازمندان واقعی به خودرو بتوانند موفق به ثبت نام شوند.

مدیرعامل سایپا گفت: در این راستا یکی از محصولات سایپا که سفته بازی بسیار در بازار داشت، با اینکه از شرایط فروش نقدی برخوردار بود، پنج میلیون تومان از ارزش این محصول را نگه داشتیم تا از سفته بازی خارج شود.

وی افزود: این گروه خودروسازی درصدد است جلو سفته ‌بازی در بازار خودرو را بگیرد و به اندازه نیاز واقعی جامعه توان تولید در این گروه خودروسازی وجود دارد.

 

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید