کدخبر: ۲۳۱۵۵۰ لینک کوتاه

آموزش بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی

اقتصاد نیوز: نوتیفیکیشن ها یا اعلان ها در اندروید به راحتی قابل حذف از صفحه هستند. اما آیا می‌دانید که امکان بازیابی نوتیفیکیشن ها هم در گوشی های اندرویدی وجود دارد؟ با کلیک همراه باشید.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک،شاید برای شما هم این اتفاق رخ داده باشد که به اشتباه لیست نوتیفیکیشن های گوشی اندرویدی خود را پاک کرده باشید و حالا احساس کنید که نوتیفیکیشن مهمی را از دست داده‌اید! در این شرایط تکلیف چیست؟ آیا امکان بازیابی نوتیفیکیشن ها وجود دارد؟ در خیلی از گوشی های اندرویدی امکان اضافه کردن ویجت خاصی تحت عنوان Notification Log به هوم اسکرین گوشی وجود دارد که در آن لیست تمام نوتیفیکیشن های دستگاه نشان داده می‌شود. اما در برخی گوشی های اندرویدی دیگر مثل گوشی های سامسونگ که از رابط کاربری تاچ‌ویز (TouchWiz) بهره می‌برند به طور پیش فرض قادر به مشاهده لیست نوتیفیکیشن های گوشی نخواهید بود!

پس چطور در گوشی های سامسونگ و سایر گوشی هایی که از ویجت Notification Log بهره نمی‌برند، قادر به بازیابی نوتیفیکیشن ها و مشاهده لیست اعلان ها خواهیم بود؟ در این دستگاه ها باید از یک اپلیکیشن خاصی تحت عنوان Notification History Log استفاده کنید یا برنامه لانچر Nova Launcher را در دستگاه نصب نمایید تا قادر به مشاهده لیست اعلان ها و بازیابی نوتیفیکیشن های از دست رفته گوشی باشید. در ادامه این مطلب به آموزش بازیابی نوتیفیکیشن های اندروید در هر دو مدل از گوشی های نام برده شده می‌پردازیم. بنابراین با کلیک همراه باشید.

روش اول بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی

پیش از اینکه اپلیکیشن خاصی را باری بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی اندرویدی خود نصب کنید، این روش را طی نمایید و ببینید که آیا با استفاده از این روش قادر به مشاهده لیست اعلان های دستگاه و بازیابی نوتیفیکیشن های آن خواهید بود یا خیر! اگر این روش برای مشاهده لیست اعلان های گوشی کاربردی نبود، از روش دومی که در ادامه شرح داده می‌شود استفاده نمایید. مراحلی که در روش نخست باید طی شوند به شرح زیر است:

بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی

  • ابتدا انگشت خود را روی بخش خالی از صفحه نمایش گوشی (بدون آیکون و ویجت) قرار داده و چند لحظه نگه دارید تا آیکون های مربوط به شخصی سازی اسکرین گوشی نمایان شود.
  • به بخش ویجت ها یا Widgets مراجعه کنید.
  • گزینه System Widgets را انتخاب نمایید.
  • گزینه Settings Shortcut را انتخاب کنید.
  • مشاهده خواهید کرد که لیستی از آیکون های قابل انتخاب برای اضافه کردن به عنوان ویجت به اسکرین گوشی نمایان می‌شود. در این لیست باید گزینه Notification Log را انتخاب نمایید.

نکته: اگر گزینه Notification Log در لیست مذکور وجود نداشت، باید از روش دومی که در بخش بعدی شرح می‌دهیم به منظور مشاهده لیست اعلان ها و بازیابی نوتیفیکیشن های گوشی استفاده کنید.

بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی

زمانی که آیکون یا ویجت Notification Log به صفحه گوشی شما اضافه شد می‌توانید از بخش ادیت یا ویرایش اسکرین خارج شوید. هر بار که آیکون مذکور را لمس نمایید لیست آخرین اعلان های گوشی نمایان می‌شود. بدین ترتیب قادر به بازیابی نوتیفیکیشن های گوشی اندرویدی خود خواهید بود. اما اگر این روش در گوشی شما قابل استفاده نیست، از روش بعدی که در ادامه شرح می‌دهیم استفاده کنید.

روش دوم بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی

اگر بنا به هر دلیل با استفاده از روش قبل قادر به بازیابی نوتیفیکیشن ها و مشاهده لیست اعلان های گوشی نبودید، از روشی که در این بخش شرح داده می‌شود برای دسترسی به نوتیفیکیشن های دستگاه استفاده کنید.

بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی

  • با کلیک بر روی این قسمت اپلیکیشن Notification History Log را از گوگل پلی استور دانلود و در گوشی خود نصب نمایید.
  • برنامه مذکور را اجرا نمایید و گزینه Notifications History را انتخاب نمایید.

مشاهده خواهید کرد که لیستی از نوتیفیکیشن هایی که طی 24 ساعت گذشته در گوشی شما نمایش داده شده بودند به ترتیب و با توجه به تاریخ ارائه می‌شوند. برای دسترسی به نوتیفیکیشن های با قدمت بیش از 24 ساعت باید حتما نسخه پریمیوم برنامه Notifications History Log را با پرداخت هزینه مشخصی خریداری کنید.

روش سوم بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی

یک روش دیگر هم برای بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی وجود دارد که مربوط به نصب کردن و استفاده از لانچر Nova Launcher می‌شود. نوا لانچر به شما این امکان را می‌دهد تا ظاهر گوشی و رابط کاربری آن را بنا به سلیقه شخصی خود سفارشی‌سازی نمایید. این لانچر همچنین از یک بخش اختصاصی تحت عنوان Notification Log بهره می‌برد که لیست اعلان های اخیر دستگاه در آن نمایش داده خواهند شد. برای دستیابی به این بخش در نوا لانچر کافیست مسیر زیر را طی کنید:

  • وارد بخش Activities شوید.
  • گزینه Settings را انتخاب کنید.
  • گزینه Notification Log را انتخاب نمایید.

مشاهده خواهید کرد که لیست نوتیفیکیشن ها یا اعلان های اخیر دستگاه نمایان می‌شوند. پس استفاده از برنامه نوا لانچر هم یکی دیگر از روش های مناسبی است که می‌توانید از آن به منظور بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی استفاده کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به آموزش روش های بازیابی نوتیفیکیشن ها در گوشی های اندرویدی پرداختیم. در اغلب گوشی هایی که از سیستم عامل اندروید بهره می‌برند بخش اختصاصی تحت عنوان Notification Log در ویجت های سیستمی دستگاه تعبیه شده که دسترسی به آرشیو اعلان های گوشی را امکانپذیر می‌کند، اما در برخی دیگر از گوشی ها این بخش وجود ندارد که در این موارد به منظور بازیابی نوتیفیکیشن ها باید از روش هایی دوم و سومی که شرح دادیم استفاده کنید.

منبع: androidpi