واکنش تند کاخ سفید به کتابی که هنوز چاپ نشده است!

کدخبر: 231815
اقتصادنیوز؛ در حالی که کتاب «اوماروسا نیومن»، کارمند سابق کاخ سفید هنوز به مرحله چاپ نرسیده است، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید این کتاب را مملو از دروغ و اتهامات نادرست دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «اوماروسا مَنیگالت نیومن» در کتاب جدیدش اسناد و فایل‌های صوتی ارائه داده که نژادپرست بودن دونالد ترامپ را نشان می‌دهد.

او در کتابش سه منبع را عنوان کرده که صدای ضبط شده ترامپ را که حاوی الفاظ نژادپرستانه هستند، ضبط کرده‌اند لیکن کاخ سفید بلافاصله افکار عمومی را بر نادرست بودن محتویات این کتاب مطلع ساخته است. در بخشی از واکنش کاخ سفید نسبت به این کتاب، سارا هوکابی ساندرز معاون رسانه‌ای کاخ سفید می‌گوید: به جای گفتن حقیقت در مورد تمام جنبه‌های خوبی که ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا داراست که درجهت امنیت و پیشرفت این کشور است، این کتاب مملو از دروغ و اتهامات نادرست است. بسیار غم‌انگیز است که یک کارمند سابق بدخلق کاخ سفید سعی دارد از این اظهارات نادرست به نفع خود بهره ببرد و بدتر آنکه رسانه‌ها نیز در این موقعیت یک سکو در اختیار او قرار داده‌اند.

ادعاهای مَنیگالت نیومن  روز جمعه در روزنامه گاردین منتشر شد که یک کپی از خاطرات او محسوب می‌شود. او همچنین تاکید می‌کند که از ترامپ شنیده که الفاظی را در مورد جورج کانوِی همسر کلیان کانوِی مشاور کاخ سفید به کار برده است.

طی انتخابات سال ۲۰۱۶ نیز نوارهایی صوتی از ترامپ موجود است که از الفاظ نژادپرستانه در آن استفاده شده است. تام آرنولد هم ادعا می‌کند که در سری جدید برنامه «وایس‌لند» با عنوان «شکار نوارهای ترامپ» بسیاری از صحبت‌های نژادپرستانه ترامپ موجود است لیکن اینکه آیا او واقعا به آنها دسترسی دارد یا خیر دقیقا مشخص نیست.

مَنیگالت نیومن از ابتدای شروع به کار ترامپ، تا اوایل امسال به عنوان دستیار رئیس‌جمهور کار کرده است.

«دیلی بیست» گزارش کرده که منیگالت نیومن اسراری ضبط شده از مکالماتش با ترامپ در اختیار دارد. او در برنامه «میت د پرس»(دیدار با رسانه) در روز یکشنبه حضور خواهد یافت. کتاب او با عنوان «بدون تعادل روحی: حساب کاربری شخصی کاخ سفیدِ ترامپ» سه‌شنبه همین هفته منتشر خواهد شد.

بنابر مطلب منتشر شده در روزنامه واشنگتن پست، مَنیگالت همچنین در کتابش نوشته که پس از اخراجش از کاخ سفید، کمپین ترامپ به او شغلی پیشنهاد کرده‌اند که در آن او می‌بایست در توافقی پنهانی ضمن تصدی شغل تعهد کند که در مورد دونالد ترامپ، خانواده‌اش، مایک پنس معاون و خانواده‌اش کاملا سکوت اختیار کند و لب به سخن نگشاید.

جاش داوسی از واشنگتن‌پست نوشته که او به برخی مکالماتی که مَنیگالت ادعا می‌کند گوش داده و با آن بخش‌های گزیده کتاب مطابقت می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما