غلظت ذرات معلق در هوای زابل ۳۰ برابر حد مجاز

کدخبر: 233921
اقتصادنیوز : کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۱۱۹ کیلومتر بر ساعت میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به بیش از ۶۰ برابر حد مجاز رساند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،علی ملاشاهی اظهار داشت: امشب حداکثر سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در زابل به۱۰۱ کیلومتر بر ساعت رسید که موجب شد غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۴۴۴۴ میکروگرم بر متر مکعب برسد.

وی افزود: با توجه به اینکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است این میزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده این است که طی این مدت میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهر زابل به بیش از ۳۰ برابر حد مجاز رسیده است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در محدوده فرودگاه زابل به ۹۰۰ متر کاهش پیدا کرد.

وی گفت: همچنین بر اساس تحلیل آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک تا اوایل هفته آینده در شمال استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

ملاشاهی با اشاره به اینکه طی این مدت در نواحی مرکزی و جنوبی استان افزایش غبار همراه با وزش باد و گرد و خاک با شدت کمتر رخ خواهد داد، گفت: در زمان طوفان در جاده های مواصلاتی استان به ویژه جاده «زاهدان – زابل»، «زاهدان- نهبندان»، «زابل- نهبندان»، «زاهدان- بم» و جاده «ایرانشهر-ریگان-بم» کاهش دید سبب کندی عبور و مرور و اختلال تردد می شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما