کدخبر: ۲۳۴۲۲۷ لینک کوتاه

بررسی دارایی‌های رئیس جمهوری سابق آرژانتین

اقتصاد نیوز: سناتورهای آرژانتینی در راستای تحقیقات مرتبط با فساد، به بررسی مایلمک رئیس جمهوری سابق این کشور رای مثبت دادند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ کریستینا فرناندز، رئیس‌جمهوری سابق آرژانتین که هم‌اکنون یک سناتور است، جزو ۶۷ قانونگذاری است که روز چهارشنبه به اتفاق آرا به این طرح رای مثبت داد.

این رهبر سابق آرژانتین تمامی اتهامات را بی‌اساس می‌داند و با بررسی دارایی‌هایش طبق شرایطی موافقت کرده است. او متهم است که در طرح فسادی درباره قراردادهای کاری دولتی دست داشته است و بسیاری از مقام‌های سابق و تاجران آرژانتینی هم در آن همدست هستند. این پرونده از زمانی که از سوی گزارش تحقیقی روزنامه لا ناسیون در همین ماه افشا شد جزو  اخبار اصلی قرار گرفته است. این پرونده به وقوع فساد، در زمان روی کار بودن دولت فرناندز و دولت پیش از آن که در دست نستر کرشنر، همسر او بوده متمرکز شده است.   

روزنامه لا ناسیون گزارش داده است، راننده یکی از متهمان دفترچه‌ای حاوی اطلاعاتی از انتقال میلیون‌ها کیف حاوی پول نقد به مقام‌های سابق در ازای اعطای قراردادهای دولتی بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ در دست دارد. تاکنون ۱۵ تن برای این پرونده بازداشت شده‌اند که شامل رهبران تجاری از شرکت‌های ساخت و ساز  و مقام‌های سابقی می‌شود که بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ در دولت فرناندز خدمت می‌کردند.