کدخبر: ۲۳۴۷۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

معاون روحانی: اتفاقات فیضیه جرمی آشکار است شکایت خواهیم کرد/ شکایت از مداح معروف، در دست اقدام

اقتصادنیوز: معاون حقوقی رئیس‌جمهور با بیان اینکه جرم بودن اتفاقات رخ داده در مدرسه فیضیه، بر کسی پوشیده نیست و از جنس جرم مشهود است، تصریح کرد: مقدمات را فراهم کرده‌ایم و برنامه‌ام اقدام به شکایت است و با آقای رییس جمهور صحبت می‌کنم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهور، صبح امروز(یکشنبه ۴ شهریور) در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در پاسخ به سوالی درباره مسائلی که در مدرسه فیضیه قم اتفاق افتاد گفت: رییس جمهور در بسیاری موارد دیدگاه‌شان انعطاف است. در جایی که یک موضوع، جنبه شخصی داشته باشد و مضر به اعتماد عمومی نباشد، آقای روحانی اغماض می‌کند، اما در جایی که جرمی در کار باشد و امنیت عمومی را متضرر کند، شکایت هایی کرده ایم و خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه جرم بودن این موضوع هم بر کسی پوشیده نیست و از جنس جرم مشهود است، تصریح کرد: مقدمات را فراهم کردیم و برنامه‌ام اقدام شکایت است و با آقای رییس جمهور صحبت می‌کنم. البته از مراجع امنیتی و اطلاعاتی درخواست استعلام کرده‌ام تا گزارش دقیق را بگیریم، امّا همین مقدار اطلاعات عمومی کفایت می‌کند.

جنیدی افزود: همچنین درباره پالرمو توضیح دادم و مجلس هم تایید کرد که اشتباه در معاونت حقوقی نبوده و مشکل تایپی‌داشته و الان درست شده است. و تصور اولیه که وجود داشت که در دولت به عمد این اتفاق رخ داده صحیح نبوده، کار ما حرفه‌ای و مبتنی بر قانون است.

وی ادامه داد: لایحه مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی با هدف مقدم شمردن نفع عمومی بر نفع فردی از جمله برنامه‌های معاونت حقوقی ریاست جمهوری است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور، لایحه مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی را تفصیلی دانست و گفت:در حال حاضر یک کمیسیون ویژه برای این لایحه و لایحه جامع شفافیت تشکیل شده است. همچنین درخصوص دانشجویان ستاره‌دار لایحه‌ای نوشتیم که مشکل آن را حل کنیم.

جنیدی ادامه داد: بعد از برجام در دادگاه دادگستری بین المللی دو شکایت مطرح شد که شکایت اوّل در خصوص خروج ایالت متحده از برجام و دیگری در خصوص احکام صادره در دادگاه آمریکا و ادعاهایی که در مورد تروریست بودن مطرح است.

وی افزود: شکایت از مداح معروف، در دست اقدام است.

تکمیل می‌شود...