وعده آذری جهرمی در تهران و شیراز محقق شد

کدخبر: 234918
اقتصادنیوز؛ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از راه اندازی 2 تارنما خبر داد که به صورت برخط (آنلاین) اثر تجمعی تشعشع امواج رادیویی را در شهرهای تهران و شیراز اندازه گیری می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ بیست و دوم تیرماه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نصب 18 سایت اندازه گیری امواج رادیویی در شیراز خبر داد و گفت: در دیگر شهرهای کشور که ذهنیت وجود پارازیت های مضر در فضای آنها وجود دارد، این اندازه گیری انجام و نمایشگر آن نصب می شود.

«محمدجواد آذری جهرمی» افزود: وضعیت فرکانسی مانند نمایش آلودگی هوا، به طور زنده در این شهرها نشان داده می شود تا شهروندان از آن آگاه شوند.

بر پایه وعده وزیر، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از امروز (یکشنبه) خروجی اندازه گیری برخط اثر تجمعی تشعشع امواج رادیویی شهرهای تهران و شیراز را در دسترس مردم قرار می دهد. 

به نوشته تارنمای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تا ساعتی دیگر از تارنماهای اندازه گیری تشعشعات رادیویی در تهران و شیراز رونمایی می‌شود.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام آمادگی کرد در صورتی که اعضای شوراهای اسلامی شهرها یا شهرداران کلانشهرها درخواست مشابهی داشته باشند، بررسی و اقدام می شود.

بر اساس قانون، وظیفه اندازه گیری سطح تجمعی تشعشعات رادیویی به عهده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و حفاظت در برابر آنها بر عهده سازمان انرژی اتمی است.

به گفته آذری جهرمی، «معیاری که به لحاظ فنی در استانداردهای علمی مضر بودن آن بر بدن انسان ثابت شده، بحث اثرات گرمایی تشعشعات فرکانسی نظیر موبایل، وای فای، تلویزیون، ماهواره و غیره به صورت تجمیعی است که در فضا وجود دارد».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما