کدخبر: ۲۳۵۸۱۷ لینک کوتاه

حمایت نیمی از آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ

اقتصادنیوز: طبق نتایج یک نظرسنجی جدید، نارضایتی از دونالد ترامپ به سطحی بی‌سابقه رسیده، حمایت از تحقیقات تیم رابرت مولر به شدت گسترش یافته و نیمی از آمریکایی‌های شرکت‌کننده موافق شروع روند استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا در کنگره هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نظرسنجی ای‌بی‌سی نیوز و واشنگتن پست نشان می‌دهد، ۶۰ درصد از شرکت‌کنندگان عملکرد ریاست جمهوری دونالد ترامپ رضایت ندارند که این بالاترین میزان نارضایتی از او تا به امروز است و ۵۳ درصد از آنها شدیدا منتقد ریاست جمهوری او هستند. ۳۶ درصد هم از او حمایت کردند که پایین‌ترین میزان در دوره ریاست اوست.

این نتایج روز جمعه یک هفته پس از محکومیت پل مانافورت، مدیر سابق کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و مایکل کوهن، وکیل دیرینه او به جرم فعالیت‌های مالی غیر قانونی به دستور ترامپ به دست آمده است.

میزان متوسط محبوبیت ترامپ از زمان شروع به کار پایین‌ترین میزان برای مقام ریاست جمهوری آمریکا از دهه ۴۰ میلادی است. بر خلاف گفته‌های رئیس‌جمهوری آمریکا، ۴۵ از شهروندان آمریکایی معتقدند که فساد در واشنگتن در دوره او افزایش نشان می‌دهد و تنها ۱۳ درصد نظر مخالف دارند.

۶۱ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند اگر مایکل کوهن درست گفته باشد، ترامپ قوانین را نقض کرده است. ۵۳ درصد هم معتقدند ترامپ در مسیر کار تیم رابرت مولر مانع‌تراشی کرده است.

در این نظرسنجی که به دست انجمن تحقیقات لانگر برای ای‌بی‌سی انجام شد، نشان می‌دهد حدود نیمی از شرکت‌کنندگان، ۴۹ به ۴۶ درصد، از اقدام کنگره برای استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا حمایت می‌کنند و حمایت زنان از این روند به ۵۷ درصد افزایش داشته است. همچنین حمایت از تحقیقات رابرت مولر ۶۳ به ۲۹ درصد شده است. بالاترین تمایل به آغاز روند استیضاح در میان لیبرال‌ها با ۷۰ درصد حمایت است و این شامل ۵۱ درصد میانه‌روهای خودخوانده و ۳۰ درصد محافظه‌کار می‌شود. علاوه بر این، ۵۳ درصد معتقدند ترامپ برای مداخله در تحقیقات مولر به نحوی که مانع‌تراشی در روند عدالت باشد، مداخله کرده است.

با وجود این رئیس‌جمهوری آمریکا به عملکردش نمره "آ" می‌دهد زیرا گمان می‌کند سطح عشق در گردهمایی‌های انتخاباتی او چیز زیبایی برای دیدنی است! او پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران بلومبرگ درباره عملکرد کاری‌اش اغراق کرد و مدعی شد که کنگره هرگز فردی مثل او را استیضاح نمی‌کند چون او کارش را خوب انجام می‌دهد!  ‌

رئیس‌جمهوری آمریکا جمعه هم صحت نظرسنجی‌ ای‌بی‌سی نیوز و واشنگتن پست را زیر سوال برد و با انتقاد از درستی پیش‌بینی نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در توئیتی نوشت: ای‌بی‌سی/واشنگتن پست کمترین صحت را دو هفته پیش از انتخابات ۲۰۱۶ داشتند. من آن را نظرسنجی سرکوب می‌دانم. آنها هیچ وقت یاد نمی‌گیرند!

ترامپ اندکی پیش از آن از نتایج نظرسنجی موسسه جناح راستی راسموسن را که محبوبیت او را دو ماه مانده به انتخابات کنگره ۴۸ درصد نشان می‌داد، تقدیر کرد.