توضیحات آصفی درباره پرونده تیم‌های عربستانی

کدخبر: 236371
اقتصادنیوز :مشاور عالی فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال موضوع احقاق حق تیم‌های ایرانی در مسابقات بین‌المللی را با جدیت دنبال می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حمیدرضا آصفی با بیان این مطلب گفت: موضوع مسابقات تیم‌های ایرانی در رقابت‌های بین‌المللی همواره یکی از اولویت‌های جدی فدراسیون فوتبال بوده که مورد پیگیری قرار گرفته و در واقع مساله‌ای نیست که فدراسیون یک لحظه از آن غفلت کند.

وی اضافه کرد: در جریان پرونده بازی تیم پرسپولیس مقابل تیم الدحیل در راستای احترام و توجه به شعائر تلاش کردیم و خوشبختانه نتیجه بسیار خوبی حاصل شد که با تغییر برنامه اهالی فوتبال هم می‌توانند در ایام عزاداری و شب تاسوعا به مراسم و مجالس مذهبی خودشان برسند. مسأله مسابقه نمایندگان ایرانی با تیم‌های عربستانی هم در این مدت مورد پیگیری جدی قرار داشته، چراکه این شرایط را غیر عادی و البته غیرعادلانه می‌دانیم.

مشاور عالی فدراسیون فوتبال در ادامه افزود: این مسأله در جلسه اخیر در دستور کار کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفت اما از آنجا که پرونده به دادگاه عالی ورزش ارجاع شده طبیعتا این دادگاه رکن بالاتری است و ما باید صبر کنیم تا رأی CAS در این خصوص صادر شود. با این وجود پیگیری پرونده همچنان در دستور کار ما قرار دارد زیرا می خواهیم از تمامی ظرفیت‌ها و توان خودمان برای حصول نتیجه مطلوب استفاده کنیم.

آصفی همچنین گفت: متاسفانه بر خلاف پرونده مربوط به تیم‌های قطری، پرونده ما در این ماجرا سیاسی نیست و طرف مقابل به عنوان موضوع امنیتی آن را مطرح می‌کند و البته دلیل آن هم مشخص است که مردم شریف ایران دلیل این ادعا را به خوبی می‌دانند. طرح این مسائل دشواری کار را بیشتر کرده اما فدراسیون فوتبال با تمام توان به دنبال احقاق حق باشگاه‌های ایرانی است و این روند تا حصول نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید