کدخبر: ۲۳۷۴۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ایستگاه متروی نیویورک ۱۷ سال پس از حملات ۱۱ سپتامبر بازگشایی شد

اقتصادنیوز: در آستانه سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر، یک ایستگاه متروی نیویورک که تخریب شده بود پس از ۱۷ سال بار دیگر باز شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی هیل نوشت، ایستگاه متروی نیویورک که پس از حملات 11 سپتامبر بسته باقی مانده بود، در آستانه سالگرد این حادثه، روز گذشته [شنبه] پس از 17 سال بار دیگر باز شد.

نیویورک تایمز گزارش داد مقامات حمل و نقل این کلان شهر اعلام کردند ایستگاه متروی خیابان «کورتلاندت» در خط یک متروی نیویورک سیتی با حضور چند تن از مقامات حمل و نقل و راهبرها روز گذشته بازگشایی شد.

8610131_428

یکی از راهبرها به نیویورک تایمز گفت: به دلیل فرو ریختن برج های دوقلو [در حادثه 11 سپتامبر سال 2001] بخش هایی از تونل این ایستگاه آسیب دیده بود و امکان استفاده از آن وجود نداشت.

ساخت ایستگاه در سال 2015 آغاز شد و پس از 3 سال در آستانه هفدهمین سالگرد حادثه 11 سپتامبر بازگشایی شد.

هزینه ساخت این ایستگاه 181 میلیون و 800 هزار دلار بوده است و نام آن در یادبود قربانیان حمله 11 سپتامبر به «دابلیو.تی.سی کورتلاندت» تغییر کرده است. از دیگر جزئیات این ایستگاه، نصب اثر موزاییکی «آن همیلتون» با محتوای اعلامیه استقلال آمریکاست.

در صبح روز 11 سپتامبر سال 2001، 19 تن از اعضای گروه تروریستی القاعده، 4 هواپیمای تجاری-مسافربری را ربودند و دو هواپیما را در فواصل زمانی مختلف به برج های دو قلوی مرکز تجارت جهانی شهر نیویورک زدند. در این حملات 2974 تن در مجموع جان باختند.