کدخبر: ۲۳۷۸۱۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

حذف جنجال ساز یک ویدئو از یوتیوب

​اقتصاد نیوز:یوتیوب یک ویدئوی تبلیغاتی مربوط به الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت روسیه را از این سایت حذف کرده و این امر منجر به جنجالی گسترده شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر، یوتیوب به دنبال طرح شکایت دولت روسیه ویدئوی مذکور را پاک کرده، زیرا مقامات روسی مدعی بوده اند ویدئوی یادشده بعد از پایان مدت زمان رسمی تبلیغات انتخاباتی در یوتیوب منتشر شده و در روز انتشار این ویدئو یعنی یکشنبه کسی حق تبلیغات نداشته است.

در مجموعه ویدئوهای پست شده توسط ناوالنی در یوتیوب، روس ها به حضور در تظاهراتی در روز یکشنبه دعوت شده بودند. بر اساس پیش بینی ها سرگی سوبیانین رئیس ستاد سابق پوتین رئیس جمهور فعلی روسیه برنده این انتخابات که برای انتخاب شهردار مسکو برگزار شده، خواهد بود.

پاک شدن این ویدئو توسط یوتیوب بعد از اعتراض کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه به گوگل صورت گرفت. گوگل نیز این اعتراض را قانونی دانسته است. با این حال مخالفان دولت روسیه از اینکه یوتیوب از این درخواست تبعیت کرده خشمگین هستند و گوگل را به همین علت به باد انتقاد گرفته اند. نتایج انتخابات مذکور فرمانداران ۲۵ منطقه دیگر در روسیه را نیز مشخص خواهد کرد.