بانک مسکن در 5 ماه 90 هزار میلیارد ریال مطالبات وصول کرد

کدخبر: 237875
اقتصادنیوز :مدیرعامل بانک مسکن گفت: تجهیز منابع این بانک در پنج ماهه نخست امسال به 111 هزار میلیارد ریال می رسد که بیش از 90 هزار میلیارد ریال از محل وصول مطالبات تامین شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،«ابوالقاسم رحیمی انارکی» افزود: در این مدت بانک مسکن بیش از 20 هزار میلیارد ریال از محل سپرده گذاری مشتریان خود به دست آورد.

رحیمی انارکی ادامه داد: در مجموع با اجرای انضباط مالی قیمت تمام شده تجهیز منابع مالی نسبت به پارسال در بانک مسکن کاهش یافت.

به گفته وی، این میزان در اسفندماه پارسال 18.2 درصد بود که در 5 ماهه نخست امسال به 17.9 درصد کاهش یافت و تلاش خواهیم کرد روند آن همچنان کاهش یابد.

نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز خانه یکم در بافت های فرسوده شهری به 6 تا هشت درصد رسیده و سود تسهیلات از محل اوراق حق تقدم نیز از 17.5 درصد به 16 درصد کاهش یافته است.

همزمان با افزایش سقف تسهیلات و کاهش سود آن مدت زمان بازپرداخت تسهیلات بانک مسکن از 12 سال به 15 سال افزایش یافت تا متقاضیان خرید مسکن در پرداخت اقساط خود مشکلی نداشته باشند.

به گزارش ایرنا، بانک مسکن به عنوان بانک توسعه ای با بیش از 1200 شعبه در سراسر کشور، پارسال برای خرید بیش از 200 هزار واحد مسکونی به متقاضیان واجد شرایط تسهیلات پرداخت کرد.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما