کدخبر: ۲۳۹۲۵۳ لینک کوتاه

یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای ساخت ۲۰ درصد شهر آفتاب هزینه شده است

اقتصادنیوز : مشاور پارلمانی شهردار تهران درباره دلایل نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص از شهرداری و مجموعه شهرآفتاب را برشمرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ،داریوش قنبری  در توضیح دلایل اعتراض ناشران نسبت به وضعیت شهر آفتاب، گفت: بعد مسافتی این مجموعه و بالا بودن هزینه‌ها از جمله دغدغه‌های این افراد است اما از آنجایی که مکان بهتر و مناسبتری نسبت به شهر آفتاب در کشور برای برگزاری نمایشگاه کتاب وجود ندارد تنها راه، توجه به توسعه مجموعه شهر آفتاب و تکمیل فازهای بعدی آن برای آینده است و راهی جز این وجود ندارد.

وی در پاسخ به اینکه شهرداری چه اقداماتی برای حل نابسامانی‌های موجود انجام داده است،  توضیح داد: تلاش شهرداری رفع مشکلات در جهت کسب رضایت ناشران است چراکه شعار شهردار جدید ایجاد رضایتمندی در شهروندان است.

مشاور  پارلمانی شهردار تهران با اشاره به دلایل نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص از شهرداری و رسیدگی به وضعیت شهر آفتاب، بیان کرد: مشکلاتی که نمایندگان در این تحقیق و تفحص مدنظر قرار دادند مربوط به مدیریت گذشته و نحوه ساخت و ساز این مجموعه است.

یک هزار و 600 میلیارد تومان برای ساخت 20 درصد شهرآفتاب هزینه شده است

قنبری ادامه داد: تا به امروز یک هزار و 600 میلیارد تومان برای احداث این مجموعه هزینه شده و 20 درصد مجموعه تکمیل گردیده است در واقع شهر آفتاب مجموعه کاملی محسوب نمی‌شود؛ نمایندگان به نحوه هزینه کرد این مبلغ ایراداتی وارد دانستند.

این مقام مسئول تاکید کرد: به زعم نمایندگان مدیریت گذشته شهرداری در زمینه نحوه هزینه کرد منابع برای ساخت شهر آفتاب احمال کرده و از بیت‌المال به درستی استفاده نکرده است؛ شهرداری می‌توانست با مبلغ کمتری عملکرد بهتری در این مجموعه داشته باشد.

نحوه تغییر کاربری اراضی شهر آفتاب مبهم است

وی با بیان اینکه نحوه تملک اراضی متعلق به بوستان مادر یکی دیگر از ایرادات نمایندگان از مجموعه شهر آفتاب است، بیان کرد: مبلغ مابه ازای زمین‌ها و اراضی پرداخت نشده و نحوه تغییر کاربری ها نیز در این محدوده ابهام دارند.

مشاور پارلمانی شهردار تهران در پاسخ به اینکه احتمال برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب سال آینده در شهر آفتاب چه قدر است، توضیح داد: مجموعه شهر آفتاب آمادگی لازم برای برگزاری نمایشگاه کتاب را دارد و اقدامات لازم برای رفع مشکلات مطروحه انجام می‌شود./