کدخبر: ۲۳۹۳۶۷ لینک کوتاه

شیوه جدید و کار آمد علمی برای ریز ش مو ودرمان کچلی

اقتصاد نیوز: محققان کره ای وصله ای پوستی با ۹۰۰ میکرولیزر آزمایش کرده اند که به رشد مو در افرادی منجر می شود که در مراحل آغازین کچلی هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیلی میل،  به تازگی دستگاه پوشیدنی ساخته شده که شامل ۹۰۰میکرولیزر است و می تواند امیدی برای افراد در حال کچلی باشد.

این دستگاه رشد مو در موش های مبتلا به آلوپسی را تحریک کرد. دستگاه در حقیقت یک وصله با ضخامت ۲۰ میلی متر است و کاربر باید روزانه ۱۵ دقیقه آن را استفاده کند.  تحقیقی در کره جنوبی نشان داد استفاده از این دستگاه در موش ها سبب شد موهای شان سریع تر از حد معمول رشد کند.

 پیش از این محققان متوجه شده بودند لیزر فولیکول های مو را تحریک می کند.  لیزر سبب می شود سلول ها تقسیم شوند. هرچند لیزرهای درمانی فعلی بدون هیچ عوارضی موثر هستند اما استفاده از آنها بسیار گرانبها است.همچنین به تجهیزات بزرگی نیاز است.

 در مقابل دستگاه های تازه آزمایش شده به هزار برابر برق کمتر نیاز دارند. 

البته این وصله پوستی هنوز روی انسان آزمایش نشده اما دانشمندان معتقدند می تواند به ۲۵ درصد مردانی کمک کند که فرایند کچلی در آنها آغاز شده است.

 محققان انسیستوعلم و فناوری پیشرفته کره وصله ای پشت هریک از موش های مبتلا به آلوپسی قرار دادند. این وصله ها ازحدود هزار ال ای دی کوچک ساخته شده اند که به طور عمودی در بدن موش می درخشند.  در این فرایند از نور قرمز استفاده می شود زیرا می تواند به پوست نفوذ کند.

در مرحله بعد رشد موی این موش ها با نمونه هایی مقایسه شد که درمانی دریافت نکردند یا به طور معمول به آنا مینواکسیدیل تزریق شد. اما موش هایی که  از درمان با وصله مجهز به میکرولیزر استفاده کردند، موهایشان سریع رشد کرد و بلندتر شد همچنین منطقه وسیع تری شاهد رشد مو بود.

این وصله گرمای زیادی تولید نمی کند بنابراین احتمال سوختگی وجود ندارد.

محققان معتقدند این وصله علاوه بر تحریک رشد، به تسریع درمان زخم و آکنه نیز کمک می کند.