انتقاد تند البرادعی از توئیت ترامپ درباره کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس

کدخبر: 239739
اقتصادنیوز؛ محمد البرادعی، دبیر کل سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واکنش به توئیت اخیر دونالد ترامپ درباره کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، گفت: چرا اجازه می‌دهیم پشت سر هم به ما توهین بشود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛‌ «محمد البرادعی» دبیر کل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی در واکنش به توئیت اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا درباره کشور‌های خاورمیانه گفت: او به مردم منطقه توهین می‌کند؛ نباید اجازه داد او چنین کاری را ادامه دهد.

ترامپ اخیرا در توییتی خطاب به کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس گفته بود، قیمت نفت را پایین بیاورید، شما بدون ما مدت زیادی امنیت نخواهید داشت و پس از آن البرادعی در صفحه شخصی خود در توییتر در پاسخ به این سخنان او نوشت: برای هزارمین بار چرا اجازه می‌دهیم پشت سر هم به ما توهین بشود؟ آیا می‌خواهیم برای همه کیسه بوکس باشیم؟ تا کی این وضعیت ادامه می‌یابد؟ پیر شدیم.

البرادعی پیش از این نیز با انتقاد تند از موضع گیری کشور‌های عربی نسبت به مساله فلسطین، آن‌ها را شریک مجازات فلسطینی‌ها به دست واشنگتن دانسته بود.

وی گفته بود، دولت دونالد ترامپ کمک‌های آمریکا به مردم فلسطین را قطع و اقداماتی دیگری را برعلیه آن‌ها انجام داد، اما موضع کشور‌های عربی دربرابر همه این‌ها سکوت بود. آیا باید دست یاری برای نجات مردم فلسطین بخصوص مردم نوار غزه و نجات آن‌ها از مرگ خاموش دراز کنیم یا اینکه هیچ چیزی را به خاطر نیاورده و شریک مجازات آن‌ها باشیم؟

البرادعی سیاستمدار با سابقه مصری، از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۹ میلادی دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما