کدخبر: ۲۴۱۱۷۸ لینک کوتاه

قابلیت جدید برای نسخه وب اینستاگرام

​اقتصاد نیوز:امکان نمایش اعلانات حین استفاده از نسخه وب اینستاگرام مهیا شد. از این پس، حین وجود اعلانیه‌ای جدید در زمان استفاده از نسخه وب اینستاگرام برای موبایل یا دسکتاپ، همانند زمان استفاده از اپلیکشن موبایل این شبکه اجتماعی نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز،برای نخستین مرتبه، از این به بعد نوتیفیکیشن‌های اینستاگرام را حین استفاده از این شبکه اجتماعی درون مرورگر دریافت خواهید کرد. پشتیبانی نسخه وب اینستاگرام از نوتیفیکیشن‌ها، ابتدا توسط وب سایت Android Police برای مرورگر گوگل کروم اعلام شد، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این ویژگی حین استفاده از نسخه وب اینستاگرام درون دو مرورگر سافاری و موزیلا فایرفاکس نیز وجود دارد.

دریافت نوتیفیکیشن‌ها درون نسخه وب اینستاگرام

البته برای فعال شدن این قابلیت ابتدا از کاربر اجازه دریافت خواهد شد. در ادامه، در صورت نیاز به اطلاع‌رسانی به کاربر همچون زمان‌های وجود درخواست فالو، لایک‌ جدید برای پست‌ها و یا دریافت کامنت، نوتیفیکیشن‌های این شبکه اجتماعی نمایش داده خواهند شد. پیشتر، فقط در زمان استفاده از اپلیکیشن موبایل اینستاگرام امکان دریافت نوتیفیکیشن وجود داشت.

نسخه وب اینستاگرام

این قابلیت در نسخه وب دسکتاپ و موبایل اینستاگرام وجود داشته و حتی به اینستاگرام لایت نیز اضافه شده است. این اپلیکیشن همانند دیگر نسخه‌های لایت سایر شبکه‌های اجتماعی، مصرف حافظه کمی داشته و نسبت به اپلیکیشن عادی، مصرف دیتای کمتری نیز دارد. اینستاگرام لایت در ابتدای سال جاری برای استفاده کاربران مکزیکی منتشر شد و انتظار داریم تا چند ماه آینده، امکان نصب و استفاده از آن برای کاربران سراسر دنیا مهیا شود.

افزوده شدن قابلیت نمایش نوتیفیکیشن در نسخه وب اینستاگرام سبب شده تجربه استفاده از این شبکه اجتماعی حین لاگین کردن به حساب کاربری خود از طریق مرورگر وب، بیشتر شبیه به زمان استفاده از اپلیکیشن موبایل باشد، اما همچنان، تفاوت‌های زیادی وجود دارد. به عنوان نمونه، در حال حاضر امکان آپلود کردن ویدیو حین استفاده از نسخه وب اینستاگرام وجود نداشته و نمی‌توان به مسیج‌های خود در پلتفرم دایرکت دسترسی داشت. هنوز مشخص نیست آیا اینستاگرام در نهایت سایر قابلیت‌های مهم پلتفرمش را به نسخه وب خواهد آورد یا خیر.