کدخبر: ۲۴۱۳۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عامل کم گل بودن دربی‌های فوتبال ایران

اقتصاد نیوز: حضور سیدجلال در ترکیب پرسپولیس، امن بودن دربی را برای آن‌ها تضمین می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، مساوی بدون گل پرسپولیس و استقلال در دربی دیروز، فقط برای مدافعان و دروازه‌بان‌های دو تیم قابل افتخار بود. چهره‌هایی که یک نفر بین آن‌ها، در حال ثبت کارنامه‌ای رویایی در دربی تهران است. ۷۸ درصد کلین شیت، که برای هر مدافعی در سخت‌ترین بازی فوتبال ایران یک رویا محسوب می‌شود.

تا قبل از قرارداد سیدجلال و پرسپولیس، آن‌ها در هر ۱۴ دربی قبلی از استقلال گل خورده بودند. دربی‌هایی که بیشترشان در لیگ برتر بود و دو تای آن‌ها هم در جام حذفی و جام ولایت برگزار شد. آخرین کلین شیت پرسپولیس مقابل استقلال، به بازی برگشت لیگ پنجم برمی‌گشت. تعداد گل‌های خورده آن‌ها به مرور بیشتر هم می‌شد. پرسپولیس در ۱۰ بازی اول یک گل خورد، بازی یازدهم و دوازهم دو بار دروازه‌اش باز شد و بازی سیزدهم، با نتیجه سه هیچ بدترین شکستش در دربی را بدست آورد. بازی چهاردهم و دربی مشهور ایمون زاید هم آن‌ها دو گل خوردند.

پس از حضور سیدجلال در پرسپولیس، اوضاع کاملا عوض شد. چهار دربی پیاپی لیگ دوازدهم و سیزدهم، دروازه استقلال بسته ماند و بازی هم با نتیجه بدون گل به پایان رسید. جدایی جلال حسینی از پرسپولیس دوباره دربی را پر گل کرد. لیگ چهاردهم و پانزدهم پرسپولیس سه دربی را برد اما فقط در یکی از آن‌ها گل نخورد.

بازگشت سیدجلال، بازگشت کلین شیت به دربی بود. حسینی از لیگ شانزدهم تا امروز، در همه ۵ دربی اخیر به میدان رفته که در ۳ بازی از این ۵ بازی هم، پرسپولیس گل نخورده است. بازی برگشت لیگ شانزدهم که با برتری ۳-۲ استقلال تمام شد، تنها نقطه تیره کارنامه او محسوب می‌شود.

۷ کلین شیت در ۹ دربی، آمار باورنکردنی جلال حسینی در مهمترین بازی پایتخت است. بجز یک مسابقه، هیچ دربی با حضور سیدجلال بیشتر از یک گل نداشته و حضورش، کم گل بودن بازی را تضمین می‌کند. برای حریفی که نمی‌تواند به دروازه پرسپولیس برسد و تیم خودی، که خیالش از یک امتیاز راحت است و برای برد، فقط دنبال یک گل می‌گردد.