کدخبر: ۲۴۱۴۶۰ لینک کوتاه

فردا؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره افزایش نرخ ارز با حضور همتی و وزرای اقتصادی و امنیتی

اقتصادنیوز: عضو هیئت‌رئیسه مجلس از برگزاری جلسه غیرعلنی پارلمان برای بررسی دلایل افزایش بی‌رویه نرخ ارز خبر داد و گفت: این نشست فردا برگزار می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، اکبر رنجبرزاده، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، از نشست ویژه و غیر علنی پارلمان برای بررسی دلایل بی‌رویه نرخ ارز طی ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: قرار است فردا (یکشنبه، 8مهر) مجلس، برای بررسی دلایل افزایش نرخ ارز جلسه ویژه داشته باشد.
وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و دعوتی که انجام دادیم، قرار است رئیس‌کل بانک مرکزی، وزرای کشور، اطلاعات و وزرای اقتصادی کابینه دولت در نشست غیرعلنی فردا پارلمان، برای بررسی مسائل ارزی و ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در مهار بازار سکه و ارز به نمایندگان ارائه دهند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به جزئیات نشست غیرعلنی فردا پارلمان، تصریح کرد: قرار است نمایندگان مجلس و تعدادی از رؤسای کمیسیون‌ها نیز دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود را پیرامون مسائل ارزی و وضع معیشتی و اقتصادی کشور ارائه دهند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: احتمال دارد در نشست غیرعلنی مجلس، نمایندگان سؤالات‌شان از وزرای کشور و اطلاعات را درباره ابعاد حادثه تروریستی اهواز مطرح کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه گذشته (4 مهر) با تجمع مقابل جایگاه هیئت‌رئیسه مجلس، خواستار تغییر دستورکار جلسات علنی مجلس شدند و این نکته را مطرح کردند که مجلس باید به عنوان قوه قانونگذاری و نظارت بر حُسن اجرای قانون چاره‌ای برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بیاندیشد. پزشکیان که ریاست جلسه را به عهده داشت در پاسخ به اعتراضات و اصرارهای مکرر نمایندگان اعلام کرد که روز یکشنبه (8 مهر) نشست غیرعلنی مجلس پیرامون بررسی وضع معیشتی و اقتصادی کشور برگزار می‌شود.