کدخبر: ۲۴۱۵۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عجیب‌ترین شغل دنیا؛ اجاره مرد میانسال ساعتی ۹ دلار

اقتصادنیوز؛ در ژاپن می توانید یک مرد میانسال را در ازای ۹ دلار در ساعت اجاره کنید. اما این شغل عجیب و غریب قرار است چه سودی داشته باشد و اساسا هدف از این کار چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب؛ اخیرا نوعی شغل جدید در ژاپن مرسوم شده که شامل اجاره مردان میانسال است .به نظر می رسد هدف اصی از این موضوع مشاوره و صحبت کردن باشد.

تاکانوبو نیشیموتو، یک مرد ژاپنی است که  سازمان اجاره مردان میانسال را اداره می کند. وی در گفت و گو با بیزینس اینسایدر می گوید هدف اصلی همه اجاره کننددگان این مردها صحبت و مشاوره و حتی جا زدن فرد اجاره ای به عنوان پدرشان است.

ناکاتویو نیشیموتو یک سرویس آنلاین به نام "Osan Rental" را از خانه اش در توکیو اداره می کند. بر اساس تجربیات وی اغلب اجاره کنندگانن مردان میانسال، دختران و پسران جوانی هستند که بزرگتر ندارند و یا از والدین خود دور هستند.

برخی دختران برای پاین دادن به مزاحمت های همسایه ها مردان میانسال را پدر خود معرفی می کنند یا می گویند او عموی آنها است و از شهرستان به توکیو آمده است. برخی پسرها نیز برای مشورت در خصوص مسائل مالی یا حتی عاطفی با مردان میانسال سخن می گویند.

این سرویس آنلاین و نامتعارف کار خود را از سال 2012 آغاز کرده است و تا امروز هزاران مشتری را حمایت کرده است. تا جایی که برخی مشتریان بارها از خدمات این موسسه استفاده کرده اند.

واژه Ossan  یک اصطلاح است که نسبت به عمو یا اقوام درجه یک میانسال اطلاق می شود. جالب است که این طرح از سوی مردان میانسال نیز با واکنشی مثبت رو به رو شده و بسیاری از این مردان داوطلبند که در ازای تنها 1 هزار ین برابر با 9 دلار مشاوره ارائه دهند.

البته عضویت مردهای میانسال در این موسسه پس از بررسی سوابق افراد، عدم مشکلات روانی و جسمانی و البته با بررسی ماهانه و نظرسنجی از مشتری ها انجام می شود.