کدخبر: ۲۴۱۷۱۸ لینک کوتاه

روایت فلاحت‌پیشه از پیامک‌های توصیه و تهدید درباره FATF/ در جلسه بررسی دولت و شورای نگهبان و مجمع هم حاضر باشند

اقتصادنیوز: نماینده اسلام‌آباد غرب در مجلس با بیان اینکه بعضی‌ها در پشت صحنه می‌خواهند تصمیم‌گیری درباره FATF را به گردن مجلس بیندازند، گفت: باید مسئولان مربوطه اعم از دولت و غیره در جلسه بررسی FATF حضور داشته باشند و رای‌گیری در خصوص لایحه الحاق ایران به کنوانسیون CFT به صورت شفاف انجام شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه 8 مهر 97) اظهار داشت: جمعه گذشته یکی از مسئولین با افتخار گفت که 500 دوربین در ورزشگاه آزادی تهران نصب شده است تا دخترهای پسرنما را هنگام ورود به ورزشگاه بازداشت کنند.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس اظهار داشت:‌زمانی که با حسرت و اندوه مشغول بررسی جنایت تروریستی اهواز بودم به این فکر می‌کردم که حتی اگر یکی از آن دوربین‌ها فضای پشت جایگاه رژه در اهواز را پوشش می‌داد اینگونه قلب ایران به درد نمی‌آمد. مراقب باشیم راه را به انحراف ندهیم. مشکل کشور نه تحریم خارجی و نه کمبود بودجه داخلی است. مشکل غفلت از راهبرد جنگ سردی است که دشمنان علیه کشورمان طراحی کرده‌اند.

وی افزود: امروز و در شرایط عهدشکنی ترامپ وظیفه مردم از مسئولان خطیرتر است. اگر آنها در شناسایی خادمان از خائنان به منافع امنیت ملی دچار اشتباه نشوند مسئولان از شرایط بهتری برای تصمیم‌گیری برخوردار می‌شوند.بزرگترین خدمت به ملت جلوگیری از تکمیل حلقه محاصره کشور توسط مثلث صهیونیستی ارتجاعی وترامپی است و بزرگترین خیانت کشاندن ایران به مسیر اصلاحات و انتحاری است که آن مثلث شوم برای ایران طراحی کرده‌اند.

فلاحت‌پیشه خاطرنشان کرد: نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد نشان داد که جهان آمریکا نیست و آمریکا نیز ترامپ نیست. ایران اسلامی در طول 40 سال گذشته حداقل 40 نوع اقدام و راهبرد خصمانه را تحمل کرده و هر روز قدرتمندتر شده است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اکنون ایران در زمره 20 اقتصاد برتر دنیا قرار دارد و اگر بخواهیم مسیر پیشرفت را ادامه دهیم نباید اجازه دهیم هیچ عامل بیرونی سامان داخلی ما را بر هم بزند.

وی افزود: بزرگترین آفت تحریم برای کشور ایجاد رانت‌های فاسد قدرت و ثروت است. هنوز سرنوشت منافع ملت ایران در صحنه و پشت صحنه بازی امثال زنجانی و ضراب مشخص نیست. در حالی که کاسبان تحریم دوباره برای خون ملت دندان تیز کرده‌اند.

فلاحت‌پیشه خاطرنشان کرد: با تصمیم‌گیری شفاف و محرم دانستن مردم زالوهای واسطه تحریم را برای همیشه از این بدنه باصلابت دور کنیم. حرف ما این است که بخشی از تعلل‌های امروز در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی و خاص در اجرای تصمیمات ناشی از رخنه این رانت‌های قدرت و ثروت است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قوه قضائیه هر هفته گزارشی از برخوردها ارائه می‌دهد اما متاسفانه عدم معرفی مصادیق و به ویژه عدم شفافیت بازگشت اموال به بیت‌المال و نحوه هزینه کرد آن به سود مردم شائبه‌ها را حفظ کرده است. بی‌پایان شدن این داستان نشان می‌دهد که مصونیت دانه درشت‌ها ادامه دارد.

وی با بیان اینکه باید مانع از غلبه مشغله‌ه‌های انتخاباتی بر دغدغه منافع ملی شویم، افزود: یکی از نشانه‌های انتخاباتی کردن رفتار سیاسی غلبه فضای توهین و تخریب بر منطق و تلاش برای حل مسئله است. این آفت منجر به تضعیف توان تصمیم‌گیری و اجرایی کشور می‌شود. مسئولان از تصمیم‌گیری و موضع‌گیری شفاف پرهیز می‌کنند و عمر و انرژی مملکت در لفافه‌ها و موج‌سواری‌ها هدر می‌رود.

فلاحت‌پیشه با اشاره به موضوع FATF خاطرنشان کرد: هنوز موضوعی تحت عنوان FATF در مجلس مطرح نشده است و آنچه که وجود دارد 4 لایحه است. دو لایحه در حوزه اصلاح قانون داخلی و دو لایحه کنوانسیون خارجی. اگر ایران این لوایح را تصویب کند آن موقع بهانه‌ها یا توصیه‌های 41 گانه FATF کنار می‌رود.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروزه شاهد هستیم که تمام نمایندگان پیامک‌های مختلف از توصیه تا تهدید را دریافت می‌کنند. آقای رئیس مجلس زمانی که آخرین لایحه در این رابطه که لایحه عضویت ایران در کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم است در مجلس بررسی می‌شود شما بخشی از وقت را به FATF اختصاص دهید که این FATF چیست و مسئولین بیایند در این باره صحبت کنند. شورای امنیت کشور، مجمع تشخیص مصلحت دراین باره صحبت کنند و ما به نتیجه برسیم که پیوستن به FATF در راستای منافع ملی ما هست یا خیر.

وی در پایان گفت: کسانی که خود را پشت صحنه قایم کرده‌اند می‌خواهند تصمیم در خصوص FATF را به گردن مجلس بیندازند. آقای رئیس‌جمهور از شما خواهش می‌کنم در زمان جلسه بررسی FATFهمه باید اعم از بانک‌ها، مجمع تشخیص مصلحت نظام، دولت، شورای امنیت و ... باید حضور داشته باشند و در باره FATF صحبت کنند و بعد هم در حضور مردم در خصوص FATF رای شفاف دهیم تا مردم بدانند مجلسی دارند که دلسوز است.