کدخبر: ۲۴۱۷۷۳ لینک کوتاه

اژه‌ای: چشم امید ملت به ما است، مردم باید مزه برخورد با یک مفسد را بچشند

اقتصادنیوز؛ غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه از قضات خواست که پرونده‌های حساس جامعه را زود رسیدگی کنند چونکه چشم امید ملت ما هستیم و مردم باید مزه برخورد با یک مفسد را بچشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه رییس کل دادگستری استان زنجان ضمن تسلیت به مناسبت ایام عزای حسینی اظهار داشت: خدا را شاکر هستم که در این ایام محرم توفیق سفر به زنجان پایتخت شور و شعور حسینی را به من داد.

وی زنجان را یک شهری دانست که می‌توان آن را برای معرفی مذهب و فرهنگ عاشورایی در کشور استفاده کرد.

معاون اول قوه قضاییه در ادامه به دشمنی بیگانگان با جمهوری اسلامی ایران اشاره و ابراز کرد: یک‌نماد شیطان و کفر در مقابل حق مطلق ایستاده است و آن‌ها با ماهیت کلی نظام که همان اسلام است می‌ترسند و با آن مخالفند.

وی با بیان اینکه امروزه نماد کفر و نماد ظلم در مقابل نماد حق به مخالفت ایستاده تا حق را زمین بزند، گفت: در این جا بحث آمریکا و ترامپ و جمهوری اسلامی نیست و بحث ظلم و نظام سلطه در مقابل دین اسلام است و هدفش این است که پرچم اسلام را زمین بزند.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه امروزه آن‌ها از اسلام عربستان و برخی کشورهای دیگر ترس ندارند، گفت: آن‌ها از اسلام ایران می‌ترسند.

وی با بیان اینکه دشمنان یک روز مسئله هسته‌ای، یک‌روز بحث حقوق بشر را با مخالفت با ایران مطرح می‌کنند، گفت: آن‌ها با ماهیت جمهوری اسلامی مخالفند و فرعیات بهانه هستند.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه در این شرایط باید با توکل به خدا، اتحاد، با تلاش، صبر و با بصیرت و آگاهی از شیطنت‌های بیدادگران عمل کنیم، خاطرنشان کرد: در گذشته هم همین طور رفتار کردیم و رمز پیروزی ما این موضوعات بوده است.

وی با بیان اینکه همه با هم با اتحاد زیر پرچم ولایت باشیم قطعا در مقابل شیاطین پیروز خواهیم بود، عنوان کرد: نقش قوه قضاییه در این شرایط حساس تدبیر و اولویت‌بندی کارها است.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه دشمن امروز دست به آشوب، ظلم، ترور، فشار بر اقتصاد و فشار بر بانک می‌زند، گفت: قوه قضاییه باید حواسش به این موضوعات باشد.

وی از قضات خواست که پرونده‌های حساس جامعه را زود رسیدگی کنند چونکه چشم امید ملت ما هستیم و مردم باید مزه برخورد با یک مفسد را بچشند.

این مسئول با بیان اینکه شرایط فعلی یک شرایط معمولی نیست که معمولی رفتار کنیم، ابراز کرد: مردم نخواهند پذیرفت که یک پرونده مفسد اقتصادی را چند ماه طول بکشد بررسی کنیم‌.

وی با تاکید بر اینکه باید با کسانی که مواد اولیه را انبار می‌کنند با شدت برخورد شود، گفت: البته نباید دقت را فدای سرعت کنیم.

معاون اول قوه قضاییه گریزی به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص قوه قضاییه زد و افزود: ایشان فرموده‌اند که قوه قضاییه باید 100 درصد انقلابی باشد.

محسنی اژه‌ای با بیان‌ اینکه رئیس کل دادگستری باید با تمام اقشار و مسئولان ارتباط نزدیکی داشته باشد و در بطن جامعه باشد، افزود: تعامل مثبت با دیگران از ویژگی‌هایی است که قضات باید داشته باشد و باهم در ارتباط باشند.

این مسئول با بیان اینکه قضات نباید دقت را فدای سرعت کنند، گفت: البته نباید هم وسواس زیادی خرج دهند و یک پرونده را یک سال طول دهند.

وی از قضات خواست با محتکرین به شدت برخورد کنند، گفت: محتکرین خواسته و ناخواسته با دشمن همکاری می‌کنند و فشار را به مردم تحمیل می‌کنند.

محسنی اژه‌ای از قضات خواست تا با تدبیر پرونده‌های محتکرین را بررسی کنند، گفت: نیاز نیست انباری که مواد اولیه ذخیره شده است تا زمان رسیدگی به فرد متخلف که چند ماه طول می‌کشد مواد اولیه بدون مصرف در انبار بماند و به مردم فشار بیاید.