کدخبر: ۲۴۲۳۴۰ لینک کوتاه

زمان حذف ترامپ فرا رسیده است

اقتصادنیوز: جمهوری اسلامی در سرمقاله خود با عنوان«آیا زمان حذف ترامپ فرا رسیده؟ » به سرنوشت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پرداخت.

 به گزارش اقتصادنیوز در بخشی از این یادداشت آمده است:جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا در یک اظهارنظر غیرمعمول ضمن انتقاد شدید از سیاست‌های ترامپ نسبت به عواقب استمرار چنین سیاستهائی هشدار داد. کری به رفتارهای ترامپ هم تاخت و آنرا پوپولیستی و عوام فریبانه معرفی کرد. وی گفت ترامپ حتی آمریکا را هم پوپولیستی کرده و به سیاست‌های عوام فریبانه در مقیاس جهانی روی آورده است. وزیر خارجه سابق آمریکا قویاً به انزوای جهانی آمریکا معترض و معتقد است که ترامپ نه تنها خود بلکه دولت و مردم آمریکا را هم در جهان منزوی و تنها کرده است و شرایطی را پدید آورده که متحدان همیشگی واشنگتن یا کنار کشیده‌اند و یا در برابر آمریکا موضع گرفته‌اند. کری حتی پا را فراتر گذاشته و کاخ سفید را به لجنزاری متعفن و پر از رسوائی و فساد معرفی کرده که اگر مردم آمریکا و دنیا از اسرار پشت پرده آن آگاه شوند، دیگر حیثیتی برای کاخ سفید و آمریکا باقی نمی‌ماند.»

جمهوری اسلامی در ادامه نوشت: با نگاهی به فهرست عملکرد ترامپ، بهتر می‌توان دریافت که وی صرفاً برای توسل به سیاست دفع الوقت و البته به روش خودش دست به این تصمیمات جنجالی زده است. برتر دانستن خود و دولتش نسبت به تمامی دولتها و روسای جمهور گذشته تاریخ آمریکا که باعث تمسخر و خنده روسای جمهور حاضر در اجلاس اخیر سازمان ملل شد و برعهده گرفتن سرپرستی هیئت آمریکائی در شورای امنیت که عملاً بوی تند خودنمائی و خودبزرگ بینی از آن به مشام می‌رسید، اخیراً به فهرست بلند بالای خرابکاری‌های ترامپ افزده شده است.این نکته از آن جهت اهمیت دارد که بسیاری از روانشناسان برجسته و روانپزشکان صاحب نام، با صراحت ترامپ را به خاطر بیماری پارانوئید و پنهان کردن آن در دوره انتخابات ریاست جمهوری، به پنهانکاری و بالاتر از آن فریبکاری متهم کرده‌اند و 350 سردبیر رسانه‌های آمریکائی در یک موضع واحد علیه ترامپ و عملکردش موضع گرفتند و سیاستهای وی را محکوم کردند. وقتی انبوه عظیمی از صاحبنظران و عناصر مطرح در جامعه آمریکا چنین برداشت مشترکی از موضوع دارند، مسئله کاملاً فرق می‌کند و آنچه باقی می‌ماند این است که آیا زمان سقوط یا حذف ترامپ فرا رسیده است؟ پاسخ جان کری به این سوال مثبت است.