کدخبر: ۲۴۲۷۲۲ لینک کوتاه

بولتون: ایران بانک مرکزی جهانی برای تروریسم است

اقتصادنیوز: مشاور امنیت ملی آمریکا، روز پنجشنبه ۱۲ مهر ادعا کرد که ایران از زمان انقلاب بهمن ۱۳۵۷ تاکنون «بانک مرکزی جهانی برای تروریسم بین‌المللی» بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، جان بولتون که «راهبرد ملی برای مقابله با تروریسم» را تشریح می‌کرد، اظهار داشت: «گروه‌های تروریستی افراطی مهمترین تهدید فراملی برای آمریکا و منافع خارجی آن هستند».

وی با اشاره به این راهبرد که تمرکز آن روی ایران نیز هست، گفت ایالات متحده همچنین با تهدیدهای ایران روبروست که به ادعای او، «بانک مرکزی جهانی برای تروریسم بین‌المللی» است.

بولتون در بخش دیگری از سخنان روز پنجشنبه‌اش با اشاره به تحریم‌های آمریکا بویژه از روز ۱۴ آبان امسال گفت: هدف این است که هیچ‌گونه استثنایی در زمینه خرید نفت از ایران برای کشورهای دیگر قائل نشویم، تا احتمالا فروش نفت تهران را به صفر برسانیم.

بولتون می‌گوید که هدف آمریکا «این است که هیچ استثنایی از تحریم‌ها علیه صادرات نفت و گاز ایران وجود نداشته باشد و خلاصه صادرات نفتی آن به صفر برسد».

وی افزود: «من نمی‌گویم که لزوما به این هدف دست خواهیم یافت ولی هیچ کسی نباید درباره این هدف دچار وهم و خیال شود».

مشاور امنیت ملی آمریکا تصریح کرد: «شما می‌توانید امکان کاهش تا رسیدن به نقطه صفر را در نظر بگیرید، گرچه شاید فورا به تحقق نپیوندد».