کدخبر: ۲۴۳۵۳۴ لینک کوتاه

تلویزیون اسرائیل مدعی شد؛

آماده‌باش نتانیاهو به ارتش اسرائیل برای عملیات نظامی در غزه

اقتصادنیوز؛ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به ارتش این رژیم دستور داد، در صورت عدم بهبودی اوضاع انسانی در نوار غزه، برای آغاز عملیات نظامی در این منطقه آماده شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ تلویزیون اسرائیل می‌گوید، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به ارتش این رژیم دستور داده در صورت بهبود نیافتن اوضاع انسانی در غزه، آماده آغاز عملیات نظامی در این منطقه باشند.

 به ارتش این رژیم دستور داد، در صورت عدم بهبودی اوضاع انسانی در نوار غزه، برای آغاز عملیات نظامی در این منطقه آماده شوند.

شبکه ۱۳ اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد، نتانیاهو به کابینه اسرائیل اطلاع داد که در صورت بهبود نیافتن اوضاع انسانی در نوار غزه آماده اجرای عملیات نظامی در این منطقه است. وی گفت: ما آماده انجام عملیات نظامی در نوار غزه هستیم و این صرفا در حد حرف نیست.

طبق اعلام رسانه‌های اسرائیل، این رژیم با توجه به شرایط کنونی، درباره غزه به بن‌بست رسیده است، زیرا تظاهرات و درگیری‌ها طی ماه‌های آتی همچنان ادامه خواهد داشت مگر اینکه اسرائیل خواسته‌های حماس را برآورده کند.

پیشتر آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ اسرائیل تصمیم گرفته بود مساحت ماهی‌گیری در سواحل غزه را در واکنش به کمپین راهپیمایی"بازگشت" فلسطینیان کاهش دهد.

رسانه‌های اسرائیل اعلام کردند،‌ لیبرمن با وجود مخالفت برخی از مقامات ارتش اسرائیل، این اقدام را اتخاذ کرد، این مقامات تصریح کردند، به نفع اسرائیل است که در حال حاضر به نوار غزه برق بدهد تا فشار موجود بر ساکنان این منطقه را کم کند.

ارتش اسرائیل در روزهای اخیر نیروهای نظامی خود را در مرزهای غزه تقویت و تعداد زیادی از سامانه‌های گنبد آهنین خود را در این مناطق مستقر کرده است.