کدخبر: ۲۴۴۵۶۳ لینک کوتاه

اتحادیه عرب خواستارحمایت فوری جامعه بین الملل از فلسطین شد

اقتصادنیوز : اتحادیه عرب روز شنبه جنایت های پیاپی رژیم صهیونیستی در حق مردم بی دفاع فلسطین را محکوم کرده و از جامعه بین الملل خواست اقدامات فوری برای متوقف کردن این جنایت ها انجام دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، «سعید ابوعلی » معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین پس از حمله خونین روز جمعه اشغالگران صهیونیست به تظاهرات کنندگان فلسطینی در نوار غزه که هفت شهید و 250 زخمی برجای گذاشت، گفت، 'اسراییل' آشکارا در مقابل دیدگان همه، فلسطینی ها را قتل عام می کند و به همین دلیل جامعه بین الملل بویژه شورای امنیت باید مانع این تجاوزها شود و از مردم فلسطین حمایت کند.

ابوعلی در ادامه خواستار بازخواست رژیم صهیونیستی توسط سازمان ملل و شورای امنیت به دلیل کشتار مردم فلسطین و کوچاندن اجباری آن ها و پاکسازی نژادی در فلسطین اشغالی شد.

معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین از دیوان کیفری بین الملل نیز خواست به شکایت های فلسطینی ها در خصوص جنایت های رژیم صهیونیستی رسیدگی کند زیرا اینگونه اقدامات جنایت جنگی محسوب می شود و از نهادهای حقوق بشری نیز خواست مانع نقض حقوق مردم فلسطین و جنایت در حق آن ها شوند.

ابوعلی، مقام های رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان صهیونیست را مسئول جنایت های چندروز گذشته دانست و تاکید کرد آن ها باید در دادگاه های بین المللی محاکمه شوند.