کدخبر: ۲۴۵۲۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دور کردن پشه ها توسط گوشی موبایل!

اقتصاد نیوز:​شرکت ال‌جی با هدف مبارزه با بیماری مالاریا و...، گوشی هوشمندی معرفی کرد که پشه‌ها را از محیط اطراف خود دور نگه می‌دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز،  ال‌جی یک گوشی موبایل ساخته  و می‌خواهد از آن در کنگره موبایل هند رونمایی کند.

این گوشی می تواند از دریچه پشتی خود امواج فراصوتی ساطع کرده تا آفات و حشرات موذی را دفع کند. این امواج هیچ ضرری برای انسان ندارد و کاملا ایمن هستند.

گفتنی است ال‌جی از این فناوری در بعضی محصولات دیگر مانند دستگاه تهویه مطبوع و تلویزیون‌ هم برای "دفع پشه" استفاده کرده است. علاوه بر این، اکنون اپلیکیشن‌ هایی در بازار موجودند که از فناوری مشابهی برای این کار بهره می‌برنداما ال‌جی ادعا می‌کند این نخستین بار است که چنین فناوری‌ای در گوشی هوشمند به کار رفته است.

گوشی K7i مبتنی بر اندروید بوده و 122 دلار قیمت دارد. ال‌جی قصد دارد به غیر از هند، این گوشی را به بازار سایر کشورها هم عرضه کند.

گوشی ال جی

دلیل اینکه ال‌جی این گوشی را مختص هند طراحی کرده این است که هندی ها سال هاست با بیماری‌هایی مانند مالاریا و تب دنگی که از طریق پشه منتقل می‌شوند، دست و پنجه نرم می‌کند که بنابر به گزارش دولت این کشور، سالانه ده‌ها هزار مورد از این موارد در هند گزارش شده که در نهایت جان صدها نفر را می‌گیرند.

گوشی ال جی

گوشی ال جی

 

گوشی ال جی