کدخبر: ۲۴۶۰۵۹ لینک کوتاه

نگرانی کاخ سفید از ارتباط نزدیک داماد ترامپ و بن‌سلمان

اقتصادنیوز: پایگاه خبری «هیل» گزارش داد که کاخ سفید از ارتباط نزدیک مشاور ارشد رئیس‌‌جمهوری آمریکا با ولیعهد عربستان نگران است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا نوشت، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا به‌طور پنهانی عنوان کرده که روابط میان «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد او، با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان یک نقطه ضعف است.

مقام‌های رسمی با اعلام این خبر به واشنگتن پست دلیل آن را قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار سعودی، در کنسولگری عربستان در استانبول دانستند. 

بر اساس این گزارش، کوشنر، ولیعهد عربستان، را شریکی بالقوه در منطقه می‌داند. این در حالی است که کاخ سفید، ‌پس از لکه‌دار شدن وجهه ولیعهد در قضیه خاشقجی، درباره ارزش این رابطه اظهار تردید کرده است. 

این در حالی است که شبکه خبری «سی‌ان‌ان» پیش‌تر گزارش کرده بود که ارتباط نزدیک کوشنر با بن سلمان، از طریق کانال‌های خصوصی و برنامه واتساپ، به نگرانی‌ها در کاخ سفید در این‌باره دامن زده است. 

یک سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که کوشنر «همواره، با دقت بسیار، از پروتکل‌های موجود پیروی کرده و با همکاران خود در رابطه با محمد بن سلمان و دیگر شرکای خارجی‌اش ارتباط داشته است و از مشورت آن‌ها بهره برده است.»