انتشار آمار نگران کننده نسبت ربات‌ها به انسان‌ها

کدخبر: 246119
اقتصاد نیوز:فدراسیون جهانی رباتیک آمار سال 2017 رباتیک خود را منتشر کرده که نشان می‌دهد گسترش سریع ربات‌ها در سراسر جهان رو به افزایش است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ربات بیزینس، ظهور و بروز ربات‌ها به طور فزاینده‌ای در همه چیز از مراقبت از سالمندان گرفته تا تامین منابع انسانی در حال فراگیر شدن است.

توسعه ربات‌ها نتایج خوبی داشته است، اما همچنین بسیاری را نگران کرده چرا که ربات‌ها در حال تصاحب مشاغل هستند و کاملا برای مردم تبدیل به رقیب شده‌اند.

تراکم میانگین ربات‌ها

در حال حاضر فدراسیون بین‌المللی رباتیک(IFR) که یک سازمان غیرانتفاعی حرفه‌ای است و به ترویج صنعت رباتیک اختصاص داده شده است، با محاسبه تراکم متوسط ربات‌ها ​​در سراسر جهان در زمینه اتوماسیون تولید، به این نگرانی پرداخته است.

آمار و ارقام این سازمان می‌گوید که این تراکم به وضوح در سطح جهان در حال افزایش است.

با توجه به آمار سال 2017 فدراسیون جهانی رباتیک، در سال 2016، به ازای هر 10 هزار شاغل، 74 واحد ربات در صنایع تولیدی دیده می‌شود که به طور قابل توجهی بالاتر از 66 واحد گزارش شده در سال 2015 است.

"جونجی تسودا" رئیس فدراسیون جهانی رباتیک گفت: تراکم ربات‌ها یک استاندارد عالی برای مقایسه تفاوت‌ها در سطح اتوماسیون صنعت تولید در کشورهای مختلف است.

 

تراکم منطقه‌ای

این سازمان همچنین تراکم متوسط ​​در هر منطقه را منتشر کرد. بدین صورت که این نسبت تراکم در اروپا 99 واحد، آمریکا 84 و آسیا 63 واحد است.

در اروپا، اتوماتیک‌ترین کشور آلمان است. در واقع، این کشور رتبه سوم را در سراسر جهان با آمار قابل توجه 309 واحد دارد و برآورد شده است از 2018 تا 2020 سالیانه  پنج درصد به آن افزوده شود.

در قاره آمریکا، ایالات متحده در سال 2016 رشد چشمگیری داشته و آمار خود را به 189 ربات رسانده که موجب شده هفتمین کشور در رتبه‌بندی کلی شود.

از این قاره، تراکم ربات در کانادا به 145 واحد در سال 2016 رسیده است.

با این حال، از لحاظ شاخص رشد، این آسیا است که بزرگترین جهش را داشته است.

تسودا می‌گوید: در نتیجه حجم زیادی از نصب ربات‌ها در آسیا طی سال‌های اخیر، این منطقه دارای بالاترین نرخ رشد است. بین سال‌های 2010 تا 2016 میانگین رشد سالانه تراکم ربات‌ها در آسیا 9 درصد، در آمریکا 7 درصد و در اروپا 5 درصد بوده است.

چین چشمگیرترین پیشرفت را تجربه کرده و میزان تراکم آن از تنها 25 واحد در سال 2013 به 68 واحد در سال 2016 افزایش یافته و این کشور رتبه 23 جهانی را به خود اختصاص داده است.

اما گویا این احتمالا تازه شروع کار چین است، چرا که دولت این کشور قصد دارد تا سال 2020 چین را به عنوان یکی از 10 کشور برتر جهان در این زمینه معرفی کند.

چین برای انجام این کار، رقابت سنگینی پیش رو دارد. با توجه به آمار فدراسیون جهانی رباتیک، 10 کشور برتر اتوماتیک در جهان به ترتیب کره جنوبی، سنگاپور، آلمان، ژاپن، سوئد، دانمارک، ایالات متحده آمریکا، ایتالیا، بلژیک و تایوان هستند.

 کره جنوبی نه تنها دارای بالاترین تراکم ربات در جهان است، بلکه از سال 2010 تاکنون این جایگاه را تصاحب کرده است. تراکم متوسط نسبت ربات به انسان در این کشور 631 واحد است که بسیار بالاتر از میانگین جهانی است.

تیتر یک
  • نرخ سود مداخله در قله زمستان ۹۹

    اقتصادنیوز: تزریق نقدینگی در بازار باز با هدف تثبیت در عملیات این هفته بازار باز رخ داد. این در حالی است که اعتبارات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما