کدخبر: ۲۴۷۴۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
17/ مخالف وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی: این وزارتخانه هزاران میلیارد بدهی و هزاران پروژه نیمه‌تمام دارد

۱۷/ مخالف وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی: این وزارتخانه هزاران میلیارد بدهی و هزاران پروژه نیمه‌تمام دارد

اقتصادنیوز؛ سهراب گیلانی، مخالف وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: مدیریت‌های قبلی تاکنون در این وزارت خانه هزاران میلیارد بدهی انباشند و هزاران پروژه نیمه تمام به جا گذاشتند، آقای اسلامی چه برنامه‌ای را برای این بهم ریختگی دارید؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: مردم ایران از فشار‌های متنوع در اراده کشور و به تحریم‌ها معترضد و از دولت میخواهند فکر و چاره‌ای امید بخش برای آن‌ها داشته باشند.

وی با طرح این پرسش که چرا برخی از وزرا استعفا دادند و چرا برخی استیضاح شدند؟، تصریح کرد: برای اینکه تحول و مقابله با بحران جدید و کارآمدی وزارتخانه این مهم انجام شده است.

گیلانی ادامه داد: وزرایی می‌توانند که تحول آفرین باشند که داری روحیه انقلاب و تعامل منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای باشند.

وی خاطرنشان کرد: در مسکن مشکلات زیادی وجود دارد، برای صد‌ها خانه خالی چه فکری دارید؟ و چه خواهید کرد، گرانی بیش از ۴۰ درصد مسکن را چگونه اداره خواهید کرد و چگونه به حالت قبل بر می‎گردانید؟

این نماینده مجلس تصریح کرد: برای پروژه‌های جدید و ضروری چه برنامه‌ای دارید؟ برای شهرسازی هیچ برنامه‌ای مطرح نکردید که این عیب بزرگی است.

وی ادامه داد: مدیریت‌های قبلی تاکنون در این وزارت خانه هزاران میلیارد بدهی انباشند و هزاران پروژه نیمه تمام به جا گذاشتند، آقای اسلامی چه برنامه‌ای را برای این بهم ریختگی دارید؟ این ارثی است که امروز به دست شما رسیده است.

وی با طرح این پرسش از وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای برای ناوگان حمل و نقل دارید که آن‌ها را نوسازی کنید، تصریح کرد: خوزستان قهرمان در حوزه وزراتی پیشنهادی شما کاستی‌ها و ضعف‌های جدی دارد، توجه کنید.

گیلانی افزود: برای ساماندهی  مسکن برنامه ای دیده نشده است،برای مسکن نیمه تمام چه برنامه ای دارید؛گرانی چهل درصدی مسکن را چطور مهار می کنید ؟ مسکن تاثیر اجتماعی فراوانی بر خانواده ها دارد؟ برای ۱۱میلیون حاشیه نشین چه برنامه ای دارید؟