یک خبرنگار آمریکایی که مدتی را در ایران بازداشت بود خطاب به ترامپ: تحریم‌های ایران را متوقف کن؛ عربستان را مواخذه کن

کدخبر: 247619
اقتصادنیوز:«جیسون رضاییان» روزنامه‌نگار روزنامه «واشنگتن‌پست» آمریکا- از مجموعه رسانه‌های مورد غضب ترامپ - که مدتی را در ایران به اتهام جاسوسی در زندان بود، با نگارش مقاله‌ای در روزنامه واشنگتن‌پست، از استاندارد دوگانه دولت ترامپ در نحوه مواجهه با ایران و عربستان سعودی انتقاد کرده و خواستار تاخیر در اعمال تحریم‌های 4 نوامبرعلیه ایران و منوط کردن اجرای این تحریم‌ها به حسابرسی دقیق از حاکمان سعودی بابت پرونده قتل فجیع "جمال خاشقجی" روزنامه‌نگار منتقد سعودی شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصرایران، این روزنامه‌نگار واشنگتن پست در مطلب خود به نکات زیر تاکید کرده است:

- دولت ترامپ باید استاندار دوگانه در نحوه رفتار خود با ایران و عربستان سعودی را کنار بگذارد.

- یک راه پایان دادن به استاندارد دوگانه این است که ترامپ اعمال تحریم‌های 4 نوامبرعلیه ایران را به تاخیر بیندازد و اجرای آن را منوط به حسابرسی درست از عربستان سعودی بابت پرونده قتل "جمال خاشقجی" کند.

- آمریکا نباید تنها ایران را مسئول گسترش تروریسم و افراط‌گرایی بداند چون عربستان سعودی هم خانه تروریسم و افراط گرایی است.

- ترامپ باید رفتارهای ظالمانه حاکمان سعودی را مجازات کرده و در برابر پیشرفت‌های واقعی به آنها پاداش بدهد.

- ترامپ می‌تواند با به تاخیر انداختن تحریم‌ها علیه ایران، امکان مذاکرات تازه‌ای با این کشور را ایجاد کند که موجبات آزادی زندانیان آمریکایی و سیاسی شود.

-  ما به شدت نیاز داریم تا به افراط‌گرایی غیرقابل کنترل خاورمیانه پایان دهیم که تنها ریشه در تهران ندارد بلکه ریشه دیگر آن در ریاض است.

-  ما باید یک رویکرد واقع‌بینانه و منطقی بدون استانداردهای دوگانه اتخاذ کنیم که هر دو کشور را پاسخگو کنیم و به آنها انگیزه دهیم تا به عنوان قدرت‌های مسئول در جامعه جهانی عمل کنند.   

 

تیتر یک
  • دامنه مجاز در بازار ارز

    اقتصاد نیوز: برخی می گویند قیمت ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار دلار عدد سرنوشت سازی است چرا؟

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید