کدخبر: ۲۴۷۷۲۸ لینک کوتاه

ساخت و عرضه یک موتور پرنده به بازار + عکس

اقتصاد نیوز:پس از پرواز آزمایشی یک موتورهوایی به نام هاوربایک در سال ۲۰۱۷، حالا این محصول به بهای ۱۵۰ هزار دلار قابل خریداری است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، پس از پرواز آزمایشی یک موتورهوایی به نام هاوربایک در سال 2017، حالا این محصول به بهای 150 هزار دلار قابل خریداری است.

شرکت روسی Hoversurf که طراح این موتورپرنده است می گوید علاقمندان می توانند برای پیش خرید هاوربایک ثبت نام کنند ولی تحویل این محصول در سال 2019 انجام خواهد شد.

در یک سالی که از پرواز آزمایشی این موتور پرنده می گذرد، سوالات و ابهامات زیادی در مورد امنیت آن مطرح بوده و برخی نگران بوده اند که پایین بودن پره های این محصول باعث برخورد آن به پاهای انسان و مجروح شدن وی شود. اما شرکت سازنده می گوید در این زمینه تمامی نکات امنیتی را در نظر گرفته است.

موتور پرنده یک وسیله نقلیه پرنده سبک وزن است که در ارتفاع پایین پرواز می کند و بنده آن از فیبر کربنی تولید شده است. وزن این محصول 114 کیلوگرم بوده و حداکثر سرعت آن به 96 کیلومتر در ساعت می رسد.

موتور پرنده 150 هزار دلاری به بازار می آید

باتری هیبریدی لیتیوم- نیکل این موتور پرنده برای پرواز آن به مدت 10 تا 25 دقیقه مناسب است که البته این امر بستگی به شرایط آب و هوایی و وزن راننده دارد. سیستم کنترل از راه دور پرواز این پهپاد را بدون سرنشین برای 40 دقیقه ممکن می کند.