کدخبر: ۲۴۸۲۷۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

روسیه از منافع شرکت‌های خود در برابر تحریم ها علیه ایران حمایت می کند

اقتصاد نیوز: سخنگوی کرملین تاکید کرد، بدون تردید روسیه از منافع شرکت‌های روسی فعال در ایران در برابر اعمال تحریم‌های آمریکا دفاع خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که این کشور همواره از منافع شرکت‌های روسی در خارج از مرزهای کشور، از جمله در ایران، در صورت از سرگیری مجدد تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه این کشور حمایت می‌کند.

پسکوف در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در این باره، گفت: «بدون تردید اقدامات لازم برای دفاع از منافع شرکت‌های روسی نه تنها در ایران، بلکه در هر کشور دیگری در صورت نیاز انجام خواهد شد و این مسئله دائمی است. البته مسلما فعلا نمی توانم به شما بگویم که چه اقداماتی در این زمینه در نظر گرفته شده است.»

لازم به یادآوری است، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا در ماه آگوست سال جاری دستور ازسرگیری تحریم‌ها علیه ایران که بعد از امضای توافق هسته‌ای در سال 2015  لغو شده بود را صادر کرد. بخشی از این تحریم‌ها در همان ماه آگوست اجرا شده و مرحله دوم اقدامات محدود کننده قرار است در تاریخ 4 نوامبر (13  آبان) اعمال شود که صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داده است.