کدخبر: ۲۴۸۲۸۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
روسیه: نظامیان آمریکایی در حال تشکیل واحدهای مسلح از افراد محلی در سوریه هستند

روسیه: نظامیان آمریکایی در حال تشکیل واحدهای مسلح از افراد محلی در سوریه هستند

اقتصاد نیوز: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، نظامیان آمریکایی در حال تشکیل واحدهای مسلحی از افراد محلی در مناطق تحت اشغال خود در خاک سوریه هستند که هدف از آن نمی‌تواند چیزی جز اقدمات تحریک‌آمیز علیه نیروهای دولتی سوریه باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ سرگرد "ایگور کوناشینکوف" سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نظامیان آمریکایی در حال آماده سازی واحدهای نظامی از جوانان محلی در جنوب استان حمص سوریه هستند.

این مقام نظامی روس روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «درباره اوضاع در منطقه التنف در جنوب استان حمص باید بگویم که در نتیجه اقدامات غیرمسئولانه آمریکا که به طور غیرقانونی بخش وسیعی از خاک سوریه را به اشغال خود درآورده واردوگاه پناهجویان الرکبان نیز در آنجا قرار دارد، اوضاع در این منطقه از لحاظ انسانی فاجعه‌آمیز است. گذشته از آن، نظامیان آمریکایی پنهان نمی‌کنند که در حال آماده کردن واحدهای مسلحی از افراد محلی در این منطقه هستند.»

به گفته وی، اخیرا شبکه تلویزیونی «ان بی سی» آمریکا گزارشی را نشان داده که در آن یک ژنرال آمریکایی در حال آموزش نیروهای مسلح محلی در نزدیکی اردوگاه پناهجویان الرکبان است.

سرگرد کوناشینکوف یادآور شد: «عجیب است که این واحدهای نظامی واقعا برای مقابله با چه کسی در حال آماده سازی هستند؟ نیروهای دولتی سوریه پیش از این مناطق اطراف را از وجود تروریست‌های داعشی پاک کرده‌اند.»

سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود: «اکنون اعضای گروه تروریستی داعش از مناطق تحت کنترل آمریکایی‌ها به مناطق پاکسازی شده در سوریه نفوذ پیدا  کرده‌اند. آنها با استفاده از بی‌تفاوتی نظامیان آمریکایی و واحدهای نیروهای دموکراتیک سوریه که در مناطق شرق رود فرات در حال مبارزه با داعش هستند، فرار کرده و بار دیگر به مناطق پاکسازی شده از خاک سوریه باز می‌گردند. بدین ترتیب تروریست‌های داعشی توانسته‌اند در برخی مناطق مسکونی همجوار مستقر شده و مواضع خود را تقویت کنند.»

این مقام روس همچنین یادآور شد که شهر رقه که تحت کنترل ائتلاف غربی قرار دارد، همچنان بصورت ویرانه باقی مانده و این مسئله برای همه جهان ثابت شده است. وی گفت: «یکسال از بمباران این شهر توسط نیروهای ائتلاف بین المللی میگذرد که آن را عملا با خاک یکسان کردند، ولی شهر رقه هنوز دارای آب آشامیدنی و برق نیست و هرج و مرج بر آن حاکم است. ضمن اینکه در ساختمان‌های ویران شده این شهر در نتیجه بمباران هنوز جسد هزاران شهروند قربانی شده هنوز باقی مانده است.»