ترامپ دستور اجرایی جدیدی را برای تحریم ونزوئلا صادر کرد

کدخبر: 248375
اقتصادنیوز : رئیس جمهوری آمریکا روز پنج شنبه دستور اجرایی جدیدی را علیه دولت ونزوئلا امضا کرد که به موجب آن تمام اموال یا منافع موجود در آمریکا که متعلق به رئیس جمهوری این کشور یا افرادی که اوفک شناسایی کرده باشد، مسدود خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،در دستور اجرایی دونالد ترامپ، نیکلاس مادورو و مقامات ونزوئلا به فساد و غارت ثروت این کشور متهم شده اند که به گفته او اثرات سوء اقتصادی، صنعتی، محیط زیستی داشته و نیازهای مردم در نظر گرفته نشده است.

این دستور اجرایی، هرگونه نقل و انتقال در حوزه طلای ونزوئلا را مسدود و هرگونه معامله ای با دولت یا پروژه های مربوط به دولت ونزوئلا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم ممنوع می کند.

همچنین هرگونه کمک مالی یا ارائه مواد، پشتیبانی فنی برای کالا یا خدمات یا حمایت از افرادی که اموال و منافع آنها طبق این دستور ممنوع شده است، یا همکاری با شرکت هایی که متعلق، تحت کنترل یا به نمایندگی از آنها به طور مستقیم یا غیر مستقیم فعالیت داشته باشند هم در فهرست موارد ممنوعه قرار گرفته است.

در این دستور اجرایی، واژه «دولت ونزوئلا» هر بخش سیاسی، آژانس یا بخش های مربوطه از جمله بانک مرکزی ونزوئلا و هر شخصی که متعلق به دولت ونزوئلا یا تحت کنترل یا وابسته به آن باشد، را شامل می شود.

تیتر یک
  • تنفر کلوپ روسای جمهوری سابق از سنت شکنِ حرفه‌ای؛

    روسای جمهور پیشین یالات متحده، باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون پس از برگزاری مراسم آغاز به کار دولت جو…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید