کدخبر: ۲۴۸۴۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
افشاگری درباره تلاش‌های جدی آل سعود برای کنار گذاشتن بن‌سلمان از قدرت

افشاگری درباره تلاش‌های جدی آل سعود برای کنار گذاشتن بن‌سلمان از قدرت

اقتصادنیوز: افشاگر اخبار پشت پرده حکومت سعودی از تلاش‌های جدی آل سعود برای کنار گذاشتن بن‌سلمان پرده برداشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مجتهد افشاگر اخبار پشت پرده حکومت سعودی از تلاش‌های جدی آل سعود برای کنار گذاشتن بن‌سلمان پرده برداشت.

مجتهد در صفحه خود در توئیتر نوشت تلاش‌های جدی از سوی برخی شاهزادگان به رهبری امیر احمد بن عبدالعزیز برای برکناری محمد بن سلمان از ولایت‌عهدی در جریان است.

وی افزود این تلاش‌ها به مرحله کنار گذاشتن سلمان بن عبدالعزیز از پادشاهی نرسیده با وجودی که این شاهزادگان متقاعد شده‌اند که وی عقل خود را از دست داده‌ است.

در محافل درونی خاندان پادشاهی این بحث مطرح است که‎ ای پسر سلمان خودت داوطلبانه کنار برو قبل از اینکه به زور کنارت بگذاریم؟‎

مجتهد با اشاره به جدیت شاهزادگان مخالف بن سلمان تاکید کرده است این شجاعت در برابر بن سلمان به سبب حمایت اروپایی(از مخالفان) بوده است.

روایت مجتهد با آنچه روزنامه ایندپندنت انگلیس در روز پنجشنبه منتشر کرده بود، مطابقت دارد، این رسانه آورده بود خاندان حاکم در عربستان طی روزهای آینده برای بررسی وضعیت سیاسی و آینده پادشاهی در پی ترور جمال خاشقجی نویسنده منتقد در داخل کنسولگری سعودی در استانبول در دوم اکتبر نشست برگزار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، خاندان حاکم رویکرد بازگرداندن قدرت و اختیارات به هیئت موسوم به هیئت بیعت که مسئول انتخاب ولیعهد سعودی بود، در پیش گرفته‌ است، اختیارات این هیئت سال 2012 پیش از انتخاب سلمان به عنوان ولیعد در دوران حکومت ملک عبدالله پادشاه سابق از آن گرفته شده بود.

رسانه انگلیسی نوشته بود که شاهزاده احمد بن عبدالعزیز نه تنها از سوی خاندان حاکم بلکه از سوی مسئولان  اروپایی نامزد پادشاهی هم شده است.

ماموریت ترکی الفیصل در واشنگتن به دستور بن سلمان

روز گذشته نشریه دیلی‌بیست از اعزام ترکی  الفیصل رئیس سازمان اطلاعات سعودی به واشنگتن از سوی محمد بن سلمان خبر داد.

این نشریه نوشته بود هدف از این ماموریت ترکی الفیصل، دفاع از بن سلمان از طریق متقاعد کردن تصمیم‌گیرندگان و سیاستمداران آمریکایی و متقاعد کردن آنها به اینکه قاتلان جمال خاشقجی به عدالت سپرده خواهند شد، اعلام شده است.

ترکی الفیصل هم اکنون در آمریکا به سر می‌برد و روز چهارشنبه در کنفرانسی در واشنگتن از اینکه به سبب جنایت قتل خاشقجی در کنسولگری سعودی، رژیم آل سعود در معرض فشارهای سهمگین جهانی قرار گرفته، ابراز خشم کرد.