کدخبر: ۲۴۸۴۵۵ لینک کوتاه

استقبال نتانیاهو از تصمیم ترامپ برزیل

اقتصادنیوز؛ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از تصمیم ژایر بولسونارو، رئیس جمهور جدید برزیل مبنی بر انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به بیت‌المقدس استقبال کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل تصمیم ژایر بولسونارو، رئیس جمهور جدید برزیل مبنی بر انتقال سفارت کشورش از تل‌آویو به شهر قدس را تصمیمی "تاریخی" توصیف کرد.

نتانیاهو در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: از این که دوستم رئیس جمهور برزیل تصمیم گرفته سفارت کشورش را از تل‌آویو به شهر قدس انتقال بدهد، خوشحالم. این اقدام گامی درست و تصمیمی تاریخی است.

بولسونارو روز پنجشنبه تاکید کرد که کشورش آماده انتقال سفارت برزیل از تل‌آویو به قدس است.

رئیس جمهور جدید برزیل در اثنای کمپین انتخاباتی‌اش وعده انتقال سفارت کشورش از تل‌آویو به شهر قدس را داد. وی در اول ژانویه رسما پست رئیس جمهوری این کشور را برعهده خواهد گرفت.

رئیس جمهور جدید برزیل به خاطر گرایش‌های مذهبی خود، طرفدار رژیم صهیونیستی است. وی وعده داده است که تل‌آویو اولین مقصد سفرهای خارجی‌اش پس از تصدی سمت ریاست جمهوری خواهد بود.

از سوی دیگر، جنبش مقاومت اسلامی (حماس) نسبت به این تصمیم رئیس جمهور جدید برزیل واکنش نشان داد.

سامی ابو زهری، رهبر جنبش حماس  از بولسونارو خواست که از این تصمیم ضد فلسطینی خود صرف‌نظر کند.

وی همچنین تاکید کرد: ما با تصمیم رئیس جمهور جدید برزیل مخالف هستیم و آن را رد می‌کنیم. این تصمیم دشمنی با ملت فلسطین و امت عربی و اسلامی تلقی می‌شود.