کدخبر: ۲۴۸۶۳۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یکح مقام اسرائیلی:

توافق اسرائیل و حماس با وساطت مصر نزدیک است

اقتصادنیوز؛ یک مقام بلندپایه اسرائیل اظهار داشت که دستیابی به توافق آرام سازی اوضاع در غزه بین اسرائیل و حماس با وساطت مصر بسیار نزدیک است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛  یک مسئول بلندپایه اسرائیل اظهار داشت که دستیابی به توافق آرام سازی اوضاع در غزه بین این رژیم و حماس با وساطت مصر بسیار نزدیک است.

این مسئول اسرائیلی که نام وی فاش نشده است، اعلام کرد که برقراری آتش بس و آرام سازی اوضاع در غزه می تواند به بهبود اوضاع در این باریکه کمک کند.

وی اشاره کرد که اکنون تمامی تلاشها بر ورود سوخت ارسالی قطر برای نیروگاه تولید برق غزه و پرداخت حقوق کارمندان حماس در غزه از طریق کمک های مالی قطر در مقابل برقراری آرامش کامل در مناطق مرزی متمرکز شده است.

این مسئول اسرائیلی اظهار داشت که ورود سوخت و کمک های مالی قطر به نوارغزه تحت نظارت شدید انجام خواهد شد. وی اعلام کرد که بهتر بود این کمک ها و پول ها همانند سال ۲۰۱۴ از طریق محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان وارد نوارغزه می شد.

وی بر ضرورت انجام هر کاری در راستای تضمین آرام سازی اوضاع در غزه و بهبود اوضاع انسانی این باریکه تاکید و عنوان کرد که پرداخت حقوق کارمندان غزه به آرام سازی اوضاع کمک خواهد کرد.

این مسئول اسرائیلی در پایان اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در صورت شکست تلاش ها برای آرام سازی اوضاع، برای هر احتمال و سناریویی آماده خواهد بود.