کدخبر: ۲۴۸۷۳۰ لینک کوتاه

المانیتور بررسی کرد؛

چه کسی سفرهای اخیر نتانیاهو در منطقه را طراحی کرد

اقتصادنیوز؛ نشریه تحلیلی المانیتور آمریکا شکل‌گیری تلاش‌های دیپلماتیک جدید تل‌آویو در سطح منطقه را به یوسی کوهن، رئیس موساد نسبت داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ نشریه تحلیلی المانیتور آمریکا در مطلبی شکل‌گیری تحرکات دیپلماتیک اسرائیل و سفر مقام‌های ارشد این رژیم  به برخی کشورهای منطقه  را به رئیس موساد (سازمان جاسوسی اسرائیل) نسبت داد.

وبگاه «المانیتور» روز جمعه در مطلبی با اشاره به تحرکات دیپلماتیک تل‌آویو و سفر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عمان نوشت: «یوسی کوهن» رئیس موساد پشت پرده دیپلماسی در حال شکوفایی اسرائیل با کشورهای مسلمان جهان قرار دارد به طوری‌که وی در سفر نتانیاهو به عمان همراه وی بود.

 المانیتور سپس با اشاره گسترش روابط تل آویو با کشورهایی که پیشتر با آن‌ها روابط دیپلماتیک نداشته و حفظ ائتلاف با کشورهای سنی منطقه جهت مقابله ایران نوشت: از یوسی کوهن که مسلط به زبان‌های عربی و انگلیسی است به عنوان وزیر خارجه بالقوه اسرائیل یاد می‌شود. دیدار از کشورهای مسلمان چون عمان، چاد و نیز تحکیم روابط با جمهوری آذربایجان نیز بخشی از تلاش‌های پنهان  و در حال اجرای تل آویو است.

 المانیتور در خاتمه به اطلاع داشتن دولت آمریکا  از تحرکات جدید تل‌آویو و به ویژه سفر نتانیاهو به عمان اشاره کرد و نوشت: سفیر آمریکا در این کشور از این مسئله اطلاع داشته است.

این در حالی است که دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از سفر  بنیامین نتانیاهو به عمان استقبال کرد و «جیسون گرینبلات»، فرستاده ویژه دولت آمریکا در طرح صلح خاورمیانه گفت: «از گرم شدن روابط میان دوستانمان در منطقه و گسترش همکاری‌های آن‌ها استقبال می‌کنیم.»

پیشتر «یوسف بن‌علوی»، وزیر امور خارجه عمان گفته بود که  سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به مسقط به درخواست طرف اسرائیلی صورت گرفته است.

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن انتقاد از این سفر گفت: «از نظر ما،کشورهای اسلامی منطقه نباید تحت فشار کاخ سفید به رژیم غاصب صهیونیستی فضای تحرک برای ایجاد مشکلات جدید در منطقه دهند.»