کدخبر: ۲۴۸۹۰۴ لینک کوتاه

سخنگوی سپاه اعلام کرد؛

بیش از ۵۰ عملیات برای ربودن مرزبان‌ها در سال گذشته

اقتصادنیوز؛ رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران گفت: در طول سال گذشته گروهک‌ها از نقاط مختلف مرزی به ویژه در منطقه سراوان بیش از ۵۰ مورد برای ربودن برخی از مرزبان‌های محلی ما اقدام داشتند که در اکثر قریب به اتفاق آنها موفق نشدند که این مرزبانان را بربایند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ 

رمضان شریف در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فشار آمریکایی‌ها را به فال نیک می‌گیریم، افزود: چند سال پیش نیز امریکا ما را در حوزه نفت و گاز تحریم کرد که با تلاش جانانه‌ای که در کشور انجام گرفت امروز با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس مدعی نیستیم بلکه نشان دادیم قادر هستیم بنزین مورد نیازمان را تامین کنیم.

وی تصریح کرد: آن تحریم نفت و بنزین را به فال نیک گرفتیم و در حوزه تولید بنزین به خودکفایی رسیدیم، امروز  نیز در این مرحله تلاش و همت همه مسئولان این است که با در پیش گرفتن استراتژی اقتصاد مقاومتی پایه‌ها و بنیان‌های اقتصادی  کشور را مستحکم  کنند تا این گونه تکانه‌ها نتواند آسیبی به ما برساند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رابطه با ربوده شدن مرزبانان ایرانی با بیان اینکه مرزبانان در همه دنیا از احترام خاصی نزد ملت خود برخوردارند هستند،افزود:  به ویژه در منطقه سیستان و بلوچستان به دلیل استقرار شرایط خاصی که در آنجا داریم گروهک‌های وابسته به سرویس‌های بیگانه همواره تلاش می‌کنند تا به مرزبانان ما آسیبی برسانند.

وی خاطرنشان کرد: در طول سال گذشته گروهک‌ها از نقاط مختلف مرزی به ویژه در منطقه سراوان بیش از 50 مورد برای ربودن برخی از مرزبان‌های محلی ما اقدام داشتند که در اکثر قریب به اتفاق آنها موفق نشدند که این مرزبانان را بربایند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: اکنون که این اتفاق ناگوار ربوده شدن مرزبانان افتاده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تمام ظرفیت محلی که در منطقه دارد و از طریق قدرت نرمی که در منطقه سیستان و بلوچستان دارد در حال پیگیری موضوع بطور جدی است.

شریف با  تاکید بر اینکه سپاه پاسداران هم از طریق روابطی که در توافقات نظامی با ارتش پاکستان و مرزبانی نیروهای پاکستانی دارد با سفر سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی این موضوع را دنبال کرده و در کشور نیز به لحاظ دیپلماسی، سفر وزیر امور خارجه را به پاکستان داشتیم، خاطر نشان کرد: تاکنون آنچه که  مشخص است، پاکستانی‌ها در حوزه‌های نظامی، دفاعی، امنیتی، دیپلماسی، نظامیان و سیاسیون آنها تلاش و همکاری کنند و قول مساعد دادند؛ آنچه که مشهود است و از قبل نیز برای ما روشن بود این است که گروهک‌های تروریستی که این اقدام ناجوانمردانه را انجام دادند احتمالا وابسته به سرویس‌های عربستانی‌ها هستند و باید تلاش ویژه‌ای شود تا از آن طریق فشار ویژه‌ای به آنها وارد بیاید و امیدواریم در آینده نزدیک این اتفاق بیفتد.