کدخبر: ۲۴۸۹۸۸ لینک کوتاه

واکنش حزب الله لبنان به حکم دادگاه آل خلیفه ضد شیخ علی سلمان

اقتصادنیوز : حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای با اشاره به حکم ظالمانه دادگاه آل خلیفه ضد دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین آنرا با هدف ترساندن ملت بحرین و مهیا کردن زمینه سفر نتانیاهو به منامه دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای حکم ظالمانه دادگاه آل خلیفه ضد شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین و شیخ حسن سلطان و علی الاسود دو نماینده سابق پارلمان را محکوم کرد و آنرا گواه ماهیت سرکوبگرانه و دیکتاتوری حکام بحرین که از طریق این احکام ظالمانه به دنبال ترساندن ملت بحرین و ناامید کردن آن است.

حزب الله لبنان بیان کرد: زمان صدور این حکم در این روزها با هدف ایجاد فضای مناسب برای سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به منامه و رساندن این پیام سرکوب به منظور ترساندن شهروندان و منع آنها از موضع اصیلشان در قبال رژیم صهیونیستی و  در مخالفت با عادی سازی روابط  با صهیونیستها و حمایت از جنبش های مقاومت در جهاد ضد رژیم صهیونیستی است.

در این بیانیه آمده است: حزب الله همبستگی کامل خود را با محکومین اعلام می کند و  ملت بحرین که در مسیر آزادی شهیدانی داده و جانفشانی کرده است عزمش برای ادامه راه برای تحقق اهداف عادلانه راسخ تر خواهد بود.