کدخبر: ۲۴۹۴۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سفیر کشورمان در لاهه:

آنها که با زبان تحریم سخن می‌گویند به اهدافشان نخواهند رسید

اقتصادنیوز : سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه افزود: ملت بزرگ ایران شایسته تکریم هستند اما متاسفانه کسانی در جهان هنوز با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می‌گویند، در حالیکه سخت در اشتباهند و به اهداف خود نخواهند رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در جلسه‌ای با نخبگان هلندی که در قالب تورهای فرهنگی به کشورمان سفر کرده بودند، به گفت و شنود پرداخت و به نظرات آنها در خصوص کشورمان، جاذبه‌های گردشگری و راههای ارتقاء صنعت توریسم در ایران گوش فرا داد.

وی در این جلسه با اشاره به تاثیرگذاری آثار تمدنی و مکان‌های گردشگری کشورمان تصریح کرد: تمدن ایرانی–اسلامی، مردم بافرهنگ ،میهمان نواز وصلح دوست و طبیعت متنوع و زیبای ایران به گونه‌ای است که همه بازدید کنندگان خارجی از ایران را به خود جذب می‌کند و کسانی که به این مرز و بوم سفر کرده‌اند ، اذعان دارند که متاسفانه در تبلیغات رسانه‌های بین‌المللی ایران به گونه‌ای دیگر معرفی شده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه افزود: شما نخبگان که ایران را از نزدیک دیده‌اید، براین نکته صحه گذاشتید که ملت بزرگ ایران شایسته تکریم هستند اما متاسفانه کسانی در جهان هنوز با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می‌گویند، در حالیکه سخت در اشتباهند و به اهداف خود نخواهند رسید.

جهانگیری اضافه کرد: فرهیختگانی که به ایران سفر کرده‌اند خیلی خوب می‌توانند لمس کنند که تحریم خطوط هوائی و یا لغو پروازها به ایران فقط در جهت ضربه زدن به مردم ایران و همه مسافرانی است که می‌خواهند با واقعیات ایران در کنار زیبائیهای آن آشنا شوند. متاسفانه تحریم کنندگان از درک این موضوعات عاجز هستند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه یکی از سیاستهای جمهوری اسلامی ایران را توسعه گردشگری دانست و تاکید کرد: سفارت جمهوری اسلامی ایران از تداوم سفر تورهای گردشگری به کشورمان حمایت می‌کند.

نخبگان هلندی که به ابتکار روزنامه «ان آر سی» طی سه تور 80 تا 90 نفره در یکسال و نیم گذشته به کشورمان سفر کرده اند، طی سخنانی از مهمان نوازی و خونگرمی مردم ایران تجلیل کرده و تاکید کردند که قبل از سفر به ایران از طریق رسانه‌ها مطالب منفی در مورد ایران شنیده بودند اما با سفر به ایران با واقعیت ها آشنا و به دروغ بودن تبلیغات در مورد خطرناک بودن ایران پی برده اند. این نخبگان شهرهای شیراز، اصفهان، قم و... را بسیار زیبا، دیدنی وجذاب توصیف کرده و گفتند؛ ما به کشورهای مختلف خاورمیانه سفرکرده ایم، اما امنیت موجود در ایران برایمان قابل توجه بود.