تحلیل رسانه استرالیایی؛

آیا استیضاح ترامپ در کنگره جدید امکان‌پذیر است؟

کدخبر: 249459
اقتصادنیوز؛ یک رسانه استرالیایی نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا را کابوس جدید دونالد ترامپ نامید و به بررسی امکان‌پذیری استیضاح دونالد ترامپ پرداخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ تارنمای خبری ای بی سی نیوز استرالیا در تحلیلی در مورد نتایج انتخابات میان دوره ای امریکا نوشت: نتایج این انتخابات به کابوس جدید دیگری برای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تبدیل شده است.

 ای بی سی نیوز نوشت: منتقدان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ؛ در کنگره همواره به دنبال پاسخ این سوال هستند که آیا هنوز می توانند وی را استیضاح کنند؟

این رسانه استرالیایی نوشت : مخالفان دونالد ترامپ در انتخابات میان دوره ای قدرت را در مجلس نمایندگان آمریکا به دست آورده اند و نانسی پلوسی و حزب دموکرات کنترل این مجلس را دارند و اکنون این سوال مطرح است که آیا ریاست جمهوری ترامپ مورد تهدید است؟ تحلیلگر ای بی سی استرالیا افزود: در واقع استیضاح رئیس جمهور ترامپ تا زمانیکه تعداد زیادی از حزب جمهوریخواه نیز دموکرات ها را همراهی نکنند ، امکان پذیر نخواهد شد.

به نوشته این رسانه استرالیایی' دموکرات ها در نخستین گام خود موفق شدند مجلس نمایندگان را با تعداد کافی و مورد نیاز خود در اختیار بگیرند، اما به دلیل اینکه تعداد جمهوریخواهان در سنا بیشتر است، دموکرات ها برای خلاص شدن از دست ترامپ دستکم باید 20 نماینده جمهوری خواه را با خود همراه کنند.

این تارنما تاکید کرد : تاکنون فقط دو رئیس جمهوری آمریکا اندرو جانسون و بیل کلینتون توسط مجلس نمایندگان استیضاح شدند اما در هر دو مورد مجلس سنا به موضوع وارد نشد.

ای بی سی در تحلیل انتخابات میان دوره ای آمریکا نوشته است: به هر حال استیضاح دونالد ترامپ به رغم قدرت گرفتن دموکرات ها در مجلس نمایندگان تا زمانیکه وی از حمایت جمهوریخواهان برخوردار باشد، کاری بسیار دشوار خواهد بود.

به نوشته ای بی سی نیوز ' اگرچه دونالد ترامپ نتایج انتخابات میان دوره ای را موفقیت بزرگی برای دموکرات ها خواند اما اکنون کار وی سخت شده است.'

ای بی سی نوشت: نکته مهم این است که رئیس جمهوری آمریکا دیگر نمی تواند بدون موافقت دموکرات ها انتظار تصویب قوانین را داشته باشد.

به نوشته ای بی سی' ترامپ در دو سال اول ریاست جمهوری خود به پشتیبانی کامل جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان وابسته بود اما در مابقی دوران ریاست جمهوری اش برای اقدامات خود نیاز به کمک دموکرات ها دارد.

طبق این گزارش' اکنون دموکرات ها کنترل کمیته های قدرتمند در مجلس نمایندگان را که مسئولیت نظارت بر کاخ سفید را برعهده دارند، دردست گرفته اند.'

ای بی سی نیوز نوشت: این کمیته ها قادر هستند اسناد و مدارک مورد نیاز خود را از کاخ سفید که جمهوری خواهان تاکنون مانع از بررسی آنها شده بودند، مورد بررسی قرار دهند اما به نظر می رسد جمهوری خواهان نیز در مجلس سنا حمایت خود را از ترامپ افزایش دهند.

به گزارش ایرنا، انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا روز (سه شنبه هفته جاری) در 50 ایالت این کشور برگزار شد و به نظر تحلیلگران سیاسی، این انتخابات با وجود تلاش های ترامپ، به همه پرسی سیاست های کاخ سفید در حوزه های داخلی و خارجی تبدیل شد.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید