کدخبر: ۲۵۱۸۸۲ لینک کوتاه

​ترامپ پاسخ پرسش‌های بازپرس پرونده روسیه را داد

اقتصادنیوز: وکلای رئیس جمهوری آمریکا با اعلام اینکه پاسخ پرسش های بازپرس ویژه پرونده روسیه را تحویل داده اند، خواستار پایان دادن تحقیقات پیرامون تبانی ستاد انتخابات ترامپ با مسکو شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرناشبکه خبری ان بی سی اعلام کرد، وکلای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کردند که پاسخ های وی به پرسش های رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده روسیه را تحویل داده اند.

رودی جولیانی یکی از وکلای ترامپ پرسش های مولر از رئیس جمهوری آمریکا را «فراتر از قلمرو تحقیقات قانونی» توصیف کرده و گفت: این تحقیقات مسائل جدی پیرامون قانون اساسی آمریکا ایجاد کرده است.

جولیانی با بیان اینکه همکاری ترامپ با بازپرس ویژه این پرونده «بی سابقه» بوده است، خواستار پایان دادن به این تحقیقات شد.

پاسخ ترامپ به این پرسش ها پس از آن تحویل مولر شد که بازپرس ویژه پرونده روسیه و وکلای ترامپ ماه ها بر سر اینکه این پرسش ها درباره چه مسائلی می تواند باشد، بحث کردند.

پرسش های مولر از ترامپ پیرامون «جلوگیری ترامپ از اجرای عدالت» در تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا و «تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با مقام های روس» بوده است.

ترامپ پیشتر در مصاحبه ای با شبکه خبری فاکس نیوز گفت که پاسخ های بسیاری به پرسش هایی داده که نباید از او پرسیده می شد و این دیگر پایان این تحقیقات است.

به گزارش ایرنا، مولر در حال بررسی پرونده ای در ارتباط با دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و تبانی احتمالی بین کرملین و ستاد انتخاباتی ترامپ است. 

بازپرس ویژه در تحقیقات خود، چهار آمریکایی را که پیشتر با ستاد انتخاباتی ترامپ در ارتباط بودند و تعدادی شهروند روس را متهم کرده است. 

ترامپ بارها اتهام دخالت روسیه در این انتخابات را تبانی دانسته و گفته است که باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا از موضوع دخالت مسکو اطلاع داشته و برای جلوگیری از آن کاری نکرده است. وی به همین دلیل، این مساله را حقه ای بزرگ توصیف کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا به طور لفظی از مولر نیز انتقاد کرده و این حملات، نشان از نگرانی وی از این پرونده تحقیقاتی دارد. وی تحقیقات مولر را «شکار جادوگر» نامیده است.

ترامپ تحقیقات فدرال در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری را به عنوان «مک کارتیسم» (متهم کردن مخالفان به کمونیست بودن یا خرابکاری یا خیانت) محکوم کرده است.